Tag: пица

Видео, Предјадења

ПИЦА ПЕРНИЧИЊА: Вкусен фил, растопен кашкавал, топло и крцкаво

За сите љубители на пица, ова е совршен рецепт за вас.Направете пица перничиња, кои се меки одвнатре, крцкави однадвор, полни со фил. Ова е се што ви треба и начинот на кој се подготвуваат:   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со […]

Главни јадења

Сочна, крцкава и супер здрава – пица за која зборува цел свет!

Ако сакате да уживате во омилените италијански вкусови без грижа на совеста – оваа пица е полн погодок. Тајната е во карфиолот! Односно во крцкавата кора и „тестото“ во кое нема ниту грам брашно туку само свеж изрендан карфиол. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица […]

Pastes, Видео

Овој рецепт ретко кој ќе ви го даде: Пица-макарони

Сите сакаме вкус на пица, и сите сакаме тестенини, а кога овие два вкуса ќе се спојат, ќе добиеме фантазија.Направете запечени пица макарони.   Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп […]

Главни јадења

Ви се јаде пица? Еве ОРИГИНАЛЕН РЕЦЕПТ од една пицерија!

Малку се оние кои не сакаат да јадат пица, кралицата на брзата храна со стотици варијации. Но, доброто тесто е темел на сè. Тестото за пица може да го подготвите на повеќе начини, а секој мајстор има свои трикови. Сепак, некои најмногу им веруваат на рецептите кои доаѓаат од самите […]

Видео, Деликатеси

СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Пица на „скара”

Направете запечени  лепчиња со пица фил по најдобар рецепт. Ова видео ќе ви покаже како:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]

Главни јадења

Пица која не се пече: Овој рецепт сите ќе сакаат да го препишат!

Потекнува од регионот Кјанти, а Италијанците со причина долго го криеле… Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт […]

Видео, Главни јадења

БРЗО, ЛЕСНО, ВКУСНО: Мрежеста пица (ВИДЕО)

Вкусно печиво идеално за доручек или вечера… Начинот на подготовка детално е објаснет и во видеото на „Бакина кухиња“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Видео, Главни јадења, Деликатеси

Рецепт за вкусна пица што се пече за 7 минути (ВИДЕО)

Одличен специјалитет наречен турска пица од Торонто. Богата е со состојки или на турски кажано мастраф, а се пече за 7 минути. Начинот на приготвување погледнете го во видеото: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната […]

Видео, Посно и веге

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Оваа пица нема тесто, се прави со карфиол и многу зеленчук, здрава е и вкусна.Ова е се што ви треба: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека […]

Видео, Главни јадења

Пица со домашно сирење (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

За подготовка на оваа вкусна пица ќе ви бидат потребни триесетина минути… Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од […]