Tag: пита

Десерти

Лења пита со јаболка – брз рецепт

Направете го познатиот десет лења пита, со јаболка кои мамат супер арома. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш […]

Предјадења

Пита со тиквички – богата со сусам, залачиња кои се топат

Направете пита со тиквички, залачиња кои се топат во уста.   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело […]

Предјадења

Пита од неколку состојки со готови кори: Крцка од горе, евтин појадок

Рецепт за феноменална пита која често ќе ја правите.   Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб […]

Главни јадења

Пита од модри патлиџани и сланина

Вкусна пита од варен модар патлиџан, сирење и сланина – за вистински гурмани. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен […]

Видео, Главни јадења

Брза и евтина вечера: Неодолива јогурт пита (Видео)

Рецепт за брза и евтина вечера. Оваа јогурт пита е сочна и вкусна, иако во неа нема сирење. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Domaci recepti“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен […]

Десерти

Пита од лимон и грчки јогурт

Неодолива пита од лимон и грчки јогурт… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Главни јадења

Лазања со готови кори за пита: Лесен деликатес од кој домот ќе замириса

Вкусен рецепт за лазањи какви што сигурно не сте јаделе.   Повеќе на Gotvi.mk: Лазања во куглов Лазања со пилешко и јогурт Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен рецепт за макарони Нова идеја за тестенини Ваков деликатес со макарони не сте јаделе бел сос за макарони […]

Предјадења

Пита со сирење на поинаков начин: Кога ќе ја пробате ќе ја правите секогаш

Феноменална брза пита за сите сетила. Ова е рецептот:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб […]

Главни јадења

Едноставен и здрав доручек: Брза пита од јајца и зеленчук

Јајцата се нискокалорични, лесно се варат во организмот, а содржат дури 15 витамини и минерали! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Главни јадења

Само ставете пилешко и печурки во калапи од тесто и испечете – ќе добиете вкусен оброк

Вкусна пилешка пита… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]