Tag: пита

Главни јадења

Засукајте ги ракавите: Необична пита со шери домати

Ако ви здодеа од вообичаените пити со месо, сирење,зелка, компир или спанаќ, ви нудиме нов деликатес. Засукајте ги ракавите и да почнеме: Повеќе на Готви.мк: Палачинки за гурмани ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин […]

Десерти

Направете дома крцкава пита од јаболка како од Мек

Доколку сте љубител на пита од јаболка тогаш овој рецепт ќе ве воодушеви. Оваа пита е крцкава и вкусна како онаа од Мек. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Брзо и лесно: Домашна пита со компири (ВИДЕО)

За доручек, за ужина, за вечера… Згодна за секаква прилика и притоа едноставна за подготовка. Начинот на подготовка погледнете го во видеото во продолжение:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Нареди месо и зеленчук во тава – резултатот совршенство!

Направете ја највкусната и најнеобична пита во вашата кујна. Се што ви треба е следново: Се пече околу 25 минути на 200 степени. Повеќе вести на Готви.Мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Ја исече питата и се разлеа чоколадо – највкусниот десерт

Ако сте љубител на месено и на чоколадо, оваа комбинација е повеќе од совршена за вас. За кратко време направете си вкусен десерт кој има прекрасен изглед и вкус.Состојките и начинот на кој се приготвува истиот, погледнете ги во видеото.   Повеќе десерти на Готви.мк: За сите гурмани – Палачинки […]

Tips & Tricks, Главни јадења

Ова е тајната на совршена домашна пита: Тајната не е во корите, туку…

Ви откриваме рецепт за совршен прелив за домашна пита која со помош на ова секогаш ќе ви успева: Секоја кора премачкајте ја со овој прелив, а филувајте ја со што и да сте наумиле. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го […]

Видео, Деликатеси

ОМИЛЕНИОТ ГРЧКИ РЕЦЕПТ: Направете гиро пита во својот дом

Сите уживаме во вкусот на убаво гиро, а она што го прави ова јадење посебно е токму гиро питата која се топи во уста.За највкусното солено задоволство по оригинален грчки рецепт , погледнете го следното видео: Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана […]

Главни јадења

Пита со јогурт

Ви пренесуваме рецепт за вкусна пита со јогурт која лесно се прави, а има неверојатен вкус… На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат Палачинки за гурмани ВИДЕО: […]

Meat, Видео, Главни јадења

Пита со месо – ќе ја направите и ако никогаш не сте влегле во кујна

Овој брз и едноставен видео рецепт е совршена идеја за ручек на трпеза, со вашите најмили. Оваа пита со месо лесно се прави и лесно се јаде.Погледнете го начинот на подготовка во следното видео:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло Домашен рецепт […]

Главни јадења

Домашна пита со кисело млеко

Еве како да го подготвите ова вкусно јадење… На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]