Tag: пита

Видео, Главни јадења

Фиља – косовски традиционален специјалитет (Видео)

Фиља е пита која се подготвува на традиционален начин во Косово. Се подготвува слично на тестото за палачинки, а филот е од кајмак. Многумина кои имале прилика да го пробаат овој специјалитет биле воодушевени. Пробајте го и вие. Оваа пита не е баш едноставна за подготовка, а потребно е да […]

Предјадења

Со овој мирис куќата ќе стане дом: Брза пита за појадок

Направете брза пита со која денот ќе започне со насмевка и неодолива арома. Брзиот и вкусен рецепт се прави вака: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Меко, топло, вкусно: Полжав пита Пита на стар начин со тиква Посна пита со ориз и праз Домашна пита каква што не сте јаделе Сочна […]

Видео, Главни јадења

Домашна лисната пита во 24 крцкави слоеви со спанаќ и сирење (Видео)

Вкусна лисната пита по оригинален рецепт на Милица Михаиловиќ… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб […]

Главни јадења, Деликатеси

Меко, топло и вкусно: Полжав пита каква што немате јадено

Направете вкусна пита со малку труд во вашата кујна, ова е се што ви е потребно: Совет: Ако ви е страв да ја ставите цела вода, ставете само колку тепсијата за печење да биде покриен, бидејќи при печењето таа испарува и ги прави полжавчињата меки. На здравје! Прочитај повеќе на […]

Главни јадења, Посно и веге

Посна пита со ориз

Предлог за совршен посен ручек… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не […]

Десерти, Посно и веге

Пита од тиква на стар начин: Наслаткиот пост досега

Сочна и толку вкусна… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус […]

Десерти, Посно и веге

Посна слатка пита со јаболка и ореви

Големиот пост е вистинско време испробување на нови, сочни рецепти. Уживајте! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати […]

Главни јадења, Посно и веге

Посна пита со ореви која се прави за 20 минути

Превкусна пита која ќе ја направите за 20 минути, а можете да ја послужите за вечера, слава… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Неизоставен дел од славската трпеза: Посна пита со ориз и праз (Видео)

Брзо се подготвува, лесна е и крцкава… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната Вкусно мезе: […]

Видео, Десерти

Прелиена пита со вишни, нема да и одолеете (Видео)

Сочна и вкусна, едноставно мами за парче повеќе…   Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]