Tag: пита

Видео, Главни јадења

Пита од домашни кори (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Оваа пита е за сите оние домаќинки кои сакаат да експериментираат во кујна… Начинот на подготовка погледнете во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир […]

Видео, Главни јадења

ГОТОВА ЗА 6 МИНУТИ: Пита од тава за целото семејство! (ВИДЕО)

Вкусна е како што изгледа… Кој сака пита, ќе ја обожава оваа кремаста варијанта со многу шунка и кашкавал.   Добар апетит!   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Десерти

Брза пита со кајсии – ќе исчезне од масата за миг

Оваа вкусна пита ќе исчезне од масата за миг, брзо и лесно се прави. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на […]

Видео, Главни јадења

ХРОНО ПИТА – уживајте без да накачите килограми

Направете вкусна и лесна хроно пита, по која полуде регионот.Ви требаат малку состојки, здрава е и нема да накачите килограми. Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои […]

Главни јадења

ОВАА пита е гордост на босанската кујна: Многу добро јадење!

Вкусот и текстурата на оваа необична пита ќе ве изненадат! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 […]

Видео, Десерти

МЕК И ВКУСЕН ДЕСЕРТ: Едноставна пита каква што не сте пробале (ВИДЕО)

Брзо, лесно и едноставно… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? […]

Главни јадења

Брза пита со месо за мрзливи домаќинки

Се прави брзо, а е толку вкусна што ќе ја правите постојано! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење […]

Видео, Главни јадења

ПИТА ОД ПАЛАЧИНКИ И СИРЕЊЕ: Вака сочна и мека ја нема ниту во една пекара!

Кога ќе правите слатки палачинки, одвојте неколку на страна (поточно 8) и направете вкусна пита од палачинки и сирење. Слободно верувајте ни на зборот – ќе ве воодушеви! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво […]

Видео, Главни јадења

Пита од тиквици и кашкавал (ВИДЕО)

Брзо се подготвува, а вкусот ќе ве воодушеви! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Главни јадења

Брза пита со тиквици и јогурт

Лесен и вкусен оброк, идеален за доручек или вечера. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]