Tag: пилинг

Препораки

Маска за лице од 2 состојки – подобра од секој пилинг

Лимонот и содата се еликсир за лицето. Ако сакате убава и негувана кожа, направете ја оваа маска: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа? Брз пилинг за меки усни – Ви требаат […]

Tips & Tricks, Препораки

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како што зачестуваат студените денови, ветрот станува поостар, така сè посурово влијае на нашата кожа на лицето и усните. Колку и да се покривате со шапки и шалови, усните ви се едни од најизложените делови на сите надворешни влијанија. Кожата на усните лесно се суши и испукува, па често знае […]

Препораки

Ќе имате кожа како филмска дива: Пилинг за лице од две состојки

Ако сакате вашата кожа да блеска, тогаш направете си пилинг од две состојки. Евтино е корисно и брзо.Се што ви треба се еден домат и две лажици кафен шеќер. Ставете го шеќерот во сад, а доматот исечете го на пола, па половинките со влажната страна ставете ги во шеќерот  и […]

Tips & Tricks

Домашен пилинг за тело од три состојки

Направете домашен пилинг за тело од три состојки. Кожата ќе блеска и ќе се чувствувате заводливо и одлично. Повеќе вести на Готви.мк 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го […]

Tips & Tricks

Направете сами: Домашен пилнг против целулит

Направете домашен пилинг против целулитот кој особено ќе ви користи летниов период. Поврзани вести на Готви.мк Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови Внесете здравје во домот: Куркумата е лек за 100 болести Тава полна здравје Идеален […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ова е најевтиниот пилинг за лице – природно и само со една состојка

Наша читателка која го прочитала текстот „Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари!“ ни пишува за уште една намена на сода бикарбоната. Имено, таа вели дека сода бикарбона користи и како пилинг за лице и дека делува антибактериски, чисти акни и делува против нечистотии на лицето. […]

Повеќе

Измешајте кафе и маслиново – рецепт за пилинг за нега на усните

Кожата на усните лесно се суши и испукува, па често знае да ви се направат рани на кои ниеден кармин не изгледа добро. Токму затоа, добро е повремено да правите брз пилинг со кој ќе го вратите сјајот на вашите усни и ќе изгледаат полно, здраво и сочно. Доволно е […]