Tag: пилешко

Главни јадења

Пилешко месо кое плива во вкусен сос од само 2 состојки

Вкусно јадење од пилешко месо кое плива во неодолив сос од само 2 состојки… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Салати

Брза пилешка салата со ореви: Сјаен додаток на свечената трпеза

Оваа салата совршено ќе ја направат и неискусни во кујната… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Главни јадења, Деликатеси

Пилешки ролни во спанаќ – Деликатесна тава за ручек

Направете вкусно пилешко месо со спанаќ и компир, совршено за цело семејство. Ќе го обожаваат и децата. Ова е рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Руски гулаш со најкремаст сос Сочно месо во сос Црвен сос во шампињони Сочни шницли во сос од кромид Тартар сос Кременадли во ајвар сос […]

Главни јадења

Повкусен ручек немате пробано: Пилешки шницли во сос од лимон

Зеленчукот и пилешкото можете да го подготвите и да го сервирате на малку поинаков начин од вообичаниот. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да […]

Главни јадења

Пилешко во сос од печурки: Никогаш побрза и повкусна подготовка на убаво јадење

Со ова јадење ќе ги воодушевите сите! Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни […]

Главни јадења

Запечено мелено месо во павлака

Идеално решение кога не сакате да поминете многу време во кујна! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт […]

Главни јадења

Пикантно пилешко месо замотано во сланина прелиено со неодолив сос

Ви се допаѓа чадената сланина со лути и слатки вкусови? Тогаш ова е идеален оброк за вас! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]

Главни јадења

Задолжително пробајте: Нема повкусно пилешко, а тајната е во кикириките

Никој не може да го оспори феноменалниот вкус на добро подготвено пилешко филе, но кога сакате освежување на вашата трпеза, најлесен начин е тоа да го направите со малку кикирики и соја сос. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – […]

Главни јадења

Ручек за 30 минути: Пилешко од рерна на наједноставниот начин

За следниот ручек направете пилешко од рерна кое можете да го послужите со помфрит или грилован зеленчук. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети печурки – лесен рецепт […]

Главни јадења, Деликатеси

Сте пробале разни деликатеси, но не и ова: Гибаница со пилешко и тиквички

Постојат многу рецепти за гибаница, но дали сте го пробале и овој? Омилениот вкус збогатете го со тиквички и пилешко. Еве го рецептот за ручекот за сите сетила: Уживајте 🙂 Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Оригинален рецепт за гибаница со сирење и кајмак Брза похована гибаница Гибаница од само три состојки […]