Tag: пилешко

Видео, Главни јадења

Оброк кој радо ќе го правите: Пилешки ражничи со крцкава сланина и димена колбасица (ВИДЕО)

Идеален оброк за ручек или вечера… Деталното упатство за подготовка погледнете го во видеото: Повеќе рецепти на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите Смути […]

Главни јадења

Пилешко месо со дуњи

Дуњите му даваат на пилешкото месо неверојатен вкус… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој […]

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Стави Доритос во блендер па зема пилешко – СПЕЦИЈАЛИТЕТ на денот

Стави Доритос, зема пилешко месо и направи деликатес. Направете специјалитет за најмилите. Состојките и начинот на подготовка се прикажани во видеото.         Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на […]

Главни јадења

Поховано пилешко со бадеми

Не знаете што да зготвите? Еве предлог – поховано пилешко со бадеми… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки […]

Meat, Деликатеси

Сарми од пилешко – ХИТ кај домаќинките во регионот

 Новогодишните и божиќните празници се време за вкусни деликатеси, а меѓу нив е и царицата на трпезата – сармата. Ви нудиме рецепт кој го освои регионот, сарми со пилешко. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега […]

Meat, Главни јадења

Еден од најпопуларните рецепти за 2016: „Пилешко Тетразини”

Пилешко тетразини е еден од најпребаруваните и популарни рецепти за годинава. Еве како се спрема: Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) […]

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Стави темно пиво во пилешкото – ручек кој ќе се памети

За сите љубители на пиво и тоа темно, ова е најдобриот ручек за вас. Ви требаат неколку намирници, пилешко месо, зеленчук и секако пиво.Погледнете го видеото за подготовка на деликатес. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака […]

Главни јадења

Салата со пилешко и тестенини

Тестенини со пилешко збогатени со аспарагус и пикантен сос. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Нареди пилешко месо и направи лазања – да можно е!

Кашкавал кој се топи, доматно пире и поховано пилешко. Знаевте ли дека ова се три златни намирници за вкусна лазања?Погледнете го овој супер предлог за ручек:     Повеќе на Готви.мк: Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете Добра идеја – Фотографирајте храна на […]

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Лимон, путер и пилешко = деликатес!

Ви требаат само три состојки за деликатес во кујната. За љубителите на месо, ви нудиме совршен рецепт за пилешко со лимон и путер.Верувајте, ќе ги излижете прстите. Подготовката е прикажана во видеото.   Повеќе на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално […]