Tag: пилешко

Главни јадења

Меки и сочни шницли од бело месо: Совршени за свечени прилики!

Едноставно се прават, а одлични се и за свечени прилики… Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости […]

Главни јадења, Предјадења

Поховани пилешки стапчиња по наједноставниот рецепт!

Крцкавите пилешки стапчиња се одлични како предјадење или како грицки послужени со сос по желба. Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава […]

Главни јадења

Пилешко во сос од мед и сенф

Збогатете го вкусот на пилешкото месо со сос од мед и сенф и уживајте во вистински гурманлак. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]

Meat, Видео

ДЕЛИКАТЕС: Вакво пилешко немате направено

Ако сакате сочен вкус на месо, а воедно и нешто ново и оргинално во кујната, тогаш ова е се што ви треба. Превкусен ручек за цело семејство. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да […]

Meat, Pastes, Видео, Главни јадења

КРАЛ ВО КУЈНАТА: Сочно пилешко, моцарела и пармезан – оваа тава е нов ХИТ

Сочно пилешко месо убаво испржено во тава, зеленчук и зачини. Моцарела и пармезан, како и лимон, и шпагети како јагода на шлагот. Ова е тава со богат вкус која е рај за љубителите на месо. Совршена комбинација за која се е прикажано во видеото: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети […]

Главни јадења

Кога немате идеја што да зготвите… Погледнете го овој рецепт за пилешки плескавици!

Нема да се покаете ако го направите овој специјалитет за ручек… Добар апаетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула

Главни јадења, Салати

Брза оброк салата од пилешко со мајонез

Подгответе пилешка салата на единствен начин! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула

Meat, Видео

СПЕЦИЈАЛИТЕТ НА ДЕНОТ: Запечени пилешки вреќички

Ви треба пилешко филе, сир, пиперка, и добивате деликатес. Овие пилешки вреќички се највкусен ручек.Ова е се што ви треба и начинот на подготовка:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Видео, Главни јадења

БРЗО И ЛЕСНО: Пилешко на 4 начини (ВИДЕО)

Не е баш интересно да го јадеме истото јадење одново и одново, затоа подгответе пилешко со целосно поинакви вкусови. Во продолжение погледнете 4 едноставни и брзи начини за подготовка на пилешко месо. 1. Пилешко со моцарела, домати и босилек 2. Пилешко со лимон и бибер 3. Пилешко фахита 4. Пилешко […]

Главни јадења

Ќофтиња од пилешко – пикантни залаци кои ќе ве освојат!

Ако постојано подготвувате ќофтиња од јунешко или свинско месо, време е малку да смените. Направете ги овие пикантни залаци од пилешко месо кои ќе ве освојат! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и […]