Tag: пилешко

Главни јадења, Деликатеси

Нов вкусен рецепт: Пилешки прсти на посебен начин

Вкусен ручек со пилешко месо. Брзо и лесно се прави. Еве кои состојки ви се потребни, како и начинот на подготовка: На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Пилешко месо со бело вино Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни […]

Главни јадења

Совршен ручек: Пилешко во сос од црвени печени пиперки

Пилешкото во комбинација со печени црвени пиперки е јадење кое ќе ве освои на прв залак! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со […]

Главни јадења

Пилешко месо со бело вино – Звучи едноставно, а толку е вкусно

Звучи како едноставно јадење, но кога ќе го пробате ќе се воодушевите, а и аромата е повеќе од неодолива. Ви требаат неколку намирници: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено […]

Главни јадења, Деликатеси

Вкусна ручек идеја – Семејството ќе сака и следниот ден да го подготвите ова

Направете брз и вкусен ручек од кој сите ќе сакаат репете. Верувајте, вашите најмили ќе побараат и следниот ден да го направите ова. Еве ги состојките и начинот на подготовка: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Руски гулаш со најкремаст сос Сочно месо во сос Црвен сос во шампињони Сочни шницли […]

Главни јадења

Брз ручек: Пржено пилешко во сос од вино

Ако сакате да подготвите ручек на брзина ова е идеален рецепт за вас – пржено пилешко во сос од вино… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица […]

Главни јадења

Највкусна пилешка тава – Цело семејство ќе сака парче повеќе

Направете вкусна пилешка тава за цело семејство. Ручек за чиста десетка, а еве како да го приготвите. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка […]

Деликатеси, Предјадења

Густ сос со пилешко месо – Лесен рецепт кој ќе го зачувате

Ако сакате да направите нешто брзо, а кое е неодоливо вкусно, имаме одличен рецепт. Направете сос со пилешко месо, а ова е рецептот: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Руски гулаш со најкремаст сос Сочно месо во сос Црвен сос во шампињони Сочни шницли во сос од кромид Тартар сос Кременадли […]

Главни јадења

Семеен ручек готов за половина час: Најсочниот рецепт за печени пилешки гради

Не знаете што да зготвите за ручек? Ви донесуваме едноставен рецепт за пилешко кое се топи во уста… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како […]

Главни јадења, Деликатеси

Пилешки ручек деликатес – Рецепт од само три состојки

Направете брз и вкусен ручек со пилешко месо. Ви требаат 3 состојки, а ова е рецептот: ingredients title=”Состојки:”] 500 гр пилешко месо 1 кесичка крем супа од печурки 200 мл павлака за готвење малку кашкавал (по избор) [/ingredients] На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко […]

Видео, Главни јадења

Отсега пилешкото ќе го подготвувате само вака: Вкусен оброк, а лесен за подготовка (Видео)

Сочно, едноставно и со фантастичен вкус – отсега само вака ќе го подготвувате пилешкото месо! Исечете парче пилешки гради како што е прикажано во видеото, посолете и побиберете по вкус. Вака подготвеното пилешко исполнете го со претходно пропржен спанаќ на маслиново масло, со рикота и моцарела. На крај изрендајте кашкавал […]