Tag: пилешко

Главни јадења, Деликатеси

Брз деликатес ручек од неколку состојки – Рецепт кој ќе го зачувате!

Во модерното општество постојано ни недостасува време. Растргнати помеѓу обврските, најмалку време ни останува да зготвиме ручек. Gotvi.mk Ви препорачува многу вкусен деликатесен ручек кој многу лесно и брзо се приготвува. Еве што ви е потребно и како да го направите: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Гурманско мелено пилешко […]

Главни јадења

Пилешко со кокосово млеко и кари

За љубителите на егзотични вкусови – пилешко со кари и кокос. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно […]

Главни јадења

Плескавици од пилешко и шампињони – Пробајте го овој вкусен рецепт

Плескавиците се вистински деликатес, а можат да се прават од различни видови на месо. Ова е рецептот за новиот деликатес со месо и печурки: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка со мелено месо […]

Главни јадења

Плескавици без мелено месо: Крцкави од надвор, внатре сочни и меки

Неверојатен рецепт кој покажува како од компир и пилешко месо може да се направи деликатес. Ова е рецептот: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка со мелено месо Гурманско мелено пилешко со зеленчук Ролни од […]

Главни јадења

Растопениот кашкавал примамува: Рецепт за роловано пилешко со моцарела

Меко, вкусно, и сочно месо со моцарела. Вкус кој се памети. Ова е подготовката на рецептот: Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 […]

Главни јадења

Ручек кој заштедува пари – Има само три состојки

Направете вкусен ручек од три состојки, кој ќе ви заштеди пари. Ова се состојките и подготовката: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Гурманско мелено пилешко со зеленчук Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Ролни од мелено месо Наполни главица кромид со мелено месо Мелено месо со […]

Главни јадења

Нова ручек идеја која ќе ви стане омилена – Цело семејство ќе го бара овој рецепт

Направете вкусни плескавици од пилешко месо, тиквички и лукче, која има неодолива арома и ќе ги освои и најпребирливите вкусови. Ова е рецептот за вкусниот ручек од кој сите ќе бараат репете: На здравје! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет […]

Главни јадења

Најбрзите пилешки ќофтиња – готови за миг

Овие ќофтиња можете да ги подготвите брзо и лесно, а одлични се со шпагети и сос од домати. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како […]

Главни јадења, Повеќе

Вкусен сос од лук – Одличен во комбинација со шницли и пилешко месо

Направете вкусен сос за месо од лук. Дава одличен шмек како додадок на ручек со шницли или пилешко месо. Прочитајте како да го приготвите и целиот рецепт: Уживајте и имајте добар апетит 🙂 Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Руски гулаш со најкремаст сос Сочно месо во сос Црвен сос во шампињони […]

Главни јадења, Деликатеси

Вкусна тава: Пилешко со печурки и сланина

Дури и ако немате многу искуство во кујната, ќе го направите овој супер рецепт. Месото е сочно, вкусно и шири опојна миризба. Ова е рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со […]