Tag: пилешка

Салати

За секоја свеченост и пригода: Крем салата со пилешко

Направете вкусна зимска и солена салата со пилешко месо. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како […]

Салати

За секоја пригода: Пилешка салата

Направете вкусна салата со пилешко. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се […]

Салати

Пилешка салата со шампињони – евтин рецепт, а богат вкус

Направете супер салата со пилешко месо и шампињони.   Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за […]

Салати

Кремава пилешка салата – најевтина варијанта

Направете вкусна зимска и солена салата. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство  

Главни јадења

Пилешка чорба со многу зеленчук

Направете вкусна пилешка чорба идеална за периодов.   Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен […]

Салати

Пилешка крем салата од 5 состојки – за ручек, слави и свечености

Направете вкусна пилешка крем салата. Повеќе Готви.мк рецепти: Мимоза салата во ново руво Брза крем салата со јогурт Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Салати

Посебна пилешка салата за секој ден – евтина варијанта која ќе се најде и за прослави

Направете шарена пилешка салата. Има супер вкус.Ова е рецептот:     Повеќе Готви.мк рецепти: Мимоза салата во ново руво Брза крем салата со јогурт Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Предјадења, Салати

Пилешка салата по нов рецепт – Подготовки за највкусна празнична трпеза

Направете вкусна пилешка салата со интегрални макарони. Кремава текстура која не се заборава. Совршен рецепт за новогодишните и божиќните празници кои ни се пред праг. Ова е рецептот за вкусната салата: Добар апетит! Повеќе рецепти за салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата […]

Препораки

Супа по рецептот на мама и баба: Помага на телото, науката докажа како

Сите сакаме топла супа на ладното време, не заситува, грее, делува благотворно на здравјето.Старата пилешка супа од нашите мајка и баби има многу бенефити за здравјето. Супата го чисти телото, затоа се препорачува од лекарите и се јаде и во болница. Пилешката супа е најдобар начин телото да се испере. […]

Предјадења

Додадете го ова во пилешката супа – вкусот ќе биде совршен

Пилешката супа, не само што е вкусна туку е и добра за нашиот организам, а со овој едноставен трилк, ќе ја направите повкусна.Дали ќе се одлучите да ја направите супата од свежи состојки или од она што ви останало во фрижидерот, со додавање на една состојка ќе ја направите подобра. […]