Tag: печурки

Главни јадења

Ориз деликатес – Тајната е во зачинот

Направете ориз деликатес со зачини, навистина посебен ручек: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Посна чорба со ориз Вкусна крем чорба од ориз Постои еден трик за да не се згусне оризот Пита со ориз и праз Направете кремава ориз салата Салата од ориз и колбас

Главни јадења

Ви требаат само кори и печурки – Вака се подготвува највкусната веге пита

Направете вкусна пита со печурки. Еве го рецептот за ова вкусно и посно јадење: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ова е тајната на совршена домашна пита: Тајната не е во корите, туку… Брза пита со готови кори по најдобар рецепт Меко, топло, вкусно: Полжав пита Пита на стар начин со […]

Главни јадења

Брз и едноставен ручек: Шпагети со шампињони

Шпагетите се секогаш вистински избор, а доколку ги комбинирате со печурки шампињони ќе добиете хранлив и вкусен оброк! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна […]

Главни јадења, Предјадења

Кремасти и вкусни: Шампињони полнети со сирење и зачини

Шампињони полнети со крем сирење и зачини – ќе станат ваш омилен прилог! Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе […]

Главни јадења, Посно и веге

Вкусна тава за Божиќниот пост: Ориз со печурки

Направете вкусен деликатес додека постите. Ова е рецептот за ориз со печурки кој ќе ви стане омилено јадење и ќе го приготвувате често: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Посна чорба со ориз Вкусна крем чорба од ориз Постои еден трик за да не се згусне оризот Пита со ориз и […]

Предјадења

Ви се јаде нешто различно од пита, бурек и кифли: Перничиња со печурки за добро утро

Ако сакате да ги замените рецептите за бурек, пити и кифли, тогаш денеска за појадок направете нешто посебно вкусно. Перничиња со печурки, а ова е рецептот: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок […]

Главни јадења, Деликатеси

Брз деликатес ручек од неколку состојки – Рецепт кој ќе го зачувате!

Во модерното општество постојано ни недостасува време. Растргнати помеѓу обврските, најмалку време ни останува да зготвиме ручек. Gotvi.mk Ви препорачува многу вкусен деликатесен ручек кој многу лесно и брзо се приготвува. Еве што ви е потребно и како да го направите: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Гурманско мелено пилешко […]

Посно и веге, Предјадења

Посна чорба – Вкусен рецепт со ориз, компир и печурки

Чорба со интегрален ориз, компир и печурки. Овој рецепт ни го испраќа Сања, а е одличен за овој период од годината кога се пости или сакаме да ослабеме пред претстојните празници. На здравје! Повеќе посни рецепти прочитајте ТУКА Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Посна чорба од кисела зелка варена во расол […]

Главни јадења

Специјалитет со тестенини: Запечени макарони со мелено месо и печурки

Деликатес со макарони кој долго се памети. Вака подгответе вкусен ручек за цело семејство: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Јадете тестенини пред спиење – тоа е грешка Вегетаријански сос за тестенини Нова идеја за тестенини Тестенини со сос од печурки тестенини со кајмак Тава со тестенини Тестенини со туна […]

Meat, Главни јадења

Се топи во уста – Рецепт за сочно месо со печурки

Направете вистински деликатес со свинско месо кој ќе ги разбуди сите сетила. Ова е рецептот, како и начинот на подготовка: Добар апетит! Повеќе на Gotvi.mk: Свинско филе со сос од ајвар Свинско печено во грне Сечкано свинско на кинески начин Свинско месо во тава Пита од мелено месо, карфиол и […]