Tag: печење

Tips & Tricks

Кога се загрева рерната од претходно, кога не – Правила за да успее ручекот

Ако имате вентилатор во рерната и го користите, треба да знаете една важна работа. Никогаш не ја загревајте претходно рерната, зошто така има ризик да прегори. Ако печете леб, месо, колачи или кифли, не загревајте претходно. Воздухот се врти и ја пренесува топлината, така што ќе се загрее рерната веднаш […]

Tips & Tricks

Најважно колку се пече – Колку минути треба за питата да е крцкава горе, мека внатре?

Сите сакаме вкусна пита за појадок, ручек или вечера, а важно е и колку и како се пече. Пита се пече на загреана рерна на 180 степени со вентилатор. Без вентилатор се пече на 200 степени околу 30-40 мин. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен […]

Tips & Tricks

Правила кога печете со вентилатор во рерната – Една грешка ги загорува јадењата

Ако готвите со вентилатор во рерната во кујната, тогаш треба да го знаете ова. Топлиот воздух циркулира и побрзо се спремаат јадењата, побрзо заруменуваат, месото за пократко време станува сочно и меко. Сепак, кога готвите со вентилатор во рерна внимавајте на ова: Колачите се печат на тивок оган и добро […]

Препораки

Колку долго се пече пица- Правило за совршено тесто

Пицата е омилениот оброк и на децата и на возрасните, а има различни рецепти, но најважно е да е правилно испечена. Пица се пече на загреана рерна на 220-250 степени 10-15 минути. Ако рерната е ладна нема да стане крцкава и вкусна. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со […]

Главни јадења

Специјалитет од свински бут: Повкусно месо не сте пробале

Повкусно свинско месо не сте пробале… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која […]

Meat, Tips & Tricks

Го задржува сокот, мирисот и аромата – Секогаш печете месо вака

Фолијата помага за многу јадења во кујната. Следен пат кога ќе печете месо, ставете го на фолија. Така не губи ни сок ни мирис и арома. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Tips & Tricks

Кечапот не е само за јадење – Спасува од голема мака

Кечапот не е само додаток за вкусни јадења, туку решава и еден проблем. Имено, ако кожата ве пече од нешто, како луто пиперче, ставете кечап на неа.Супер е за чувствителна кожа, а киселоста на кечапот ќе го запре печењето.   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид […]

Tips & Tricks

Сите домаќинки се нервираат со овој проблем – Ќе ви помогне хартијата за печење

Хартијата за печење не е само за во кујна. За да можат полесно да се лизгаат алките на завесата за тушот, истријте ја шипката со хартија за печење и на тој начин подмачкајте ја и избришете ја од прашината која се лепи на неа. На ист начин исчистете ги шипките […]

Tips & Tricks

Хартијата за печење не е само за тоа – Решете голема мака со неа

Хартијата за печење не е само за печење и за да не се лепи храната, туку има многу други корисни намени, а една од нив е бришењена чешмите. Ако со неа на вообичаен начин чистите чешми, ги елиминира флеките од водата, а восокот ќе ја заштити чешмата од настанок на […]

Tips & Tricks

Кога печете риба додадете го ова во тавата – Домот нема да се замириса

Ако печете риба дома, задолжително ставете и парче јаболко во тавата. Ќе го впие мирисот и така помалку ќе го замирисате домот. Ќе биде и рибата со оваа арома повкусна. Повеќе на Готви.мк: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги […]