Tag: пети

Tips & Tricks

Ставете кора од лимон во чорапите пред спиење – Ќе решите голем проблем преку ноќ

Проблемот со испукани пети може лесно и брзо да биде решен. Ви треба само лимон кој ќе го ставите во чорапите. Исечете еден лимон на половина, исцедете го сокот и оставете ја само кората. Оставете ја лимоновата кора на петата, па ставете чорап. Нека стои еден час или најубаво е […]

Повеќе, Препораки

Мелем за испукани и болни пети – Помага една намирница од кујната

Ако имате проблем со болни и испукани пети, тогаш решението е во кујната. Сè што ви треба е маслиново масло. Земете со прстите малку маслиново масло и нанесете го на петите, па размачкајте нежно за да се впие. Правете го ова навечер, па облечете чорапи и оставете да делува преку […]

Tips & Tricks, Видео

КОРИСНО ЗА ЛЕТОТО: Направете мелем за испуканите пети

Направете мелем за испуканите пети. Доаѓа лето, па сите сакаме да облечеме високи потпетици, сандали, апостолки, а за вашите нозе да блескаат и да изгледаат уредно и здраво, ви треба само ова:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите […]

Tips & Tricks

Имате испукани и болни пети? – три намирници од кујната и проблемот исчезнал

Со три намирници од кујната и маст која ќе ја подготвите во домашни услови. Ќе исчезнат болките во петите и тие нема повеќе да ви пукаат. Повеќе на Готви.мк: Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната Видео: Ставете путер и шеќер во микро – […]