Tag: паста

Tips & Tricks

Исчистете ги масните отисоци од цел дом – Лесно е и евтино

Ако при готвењето бевте масни и ги направивте масни кваките, работната површина или друг предмет, лесно ќе ги исчистите. Се што ви треба е да ги истриете со паста за заби, па со крпа. Така нема да има масни отисоци и дамки. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со […]

Главни јадења

Паста во пикантен сос од пиперки и сланина

Ви претставуваме рецепт за брзо јадење со тестенини, богат мирис и вкус. Рецептот е многу едноставен. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос […]

Главни јадења

Оброк кој буквално секој може да го направи: Рецепт за кремаста алфредо паста

Наједноставната богата паста која сите ја обожаваат. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Главни јадења

Шпагети на мексикански начин

Наша препорака за брз и вкусен ручек… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Повеќе

Нема да посетите стоматолог: Направете сами паста за бели заби без кариес и свеж здив

Секој од нас сака бели и здрави заби без каменец и кариес и без проблеми со нив кои се секако болни. Направете си сами паста од лажица масло од кокос, лажица куркума во прав и 4 капки етерично масло од нане. Се измешајте во еден сад и со четката за […]

Салати

Совршенство без мана од 3 состојки: Рецепт за најдобриот сос за тестенини

Овој сос е толку едноставен за подготовка, но е значително поевтин од купечкиот. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа […]

Главни јадења

Брзо и вкусно јадење: Ручек за 20 минути

Кога сакате да подготвите јадење кое ќе ги воодушеви домашните, ви предлагаме да ја подготвите оваа вкусна паста. Комбинацијата од месо и зеленчук со тестенини е проверена и секогаш успева. Овој пат макароните или шпагетите згответе ги во млеко и на тој начин ќе имаат лесен вкус. Подгответе сланина, бело […]

Главни јадења

Брзо и евтино: Ручек готов за само 10 минути

Вкусна паста – ќе стане ваше омилено јадење. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен […]

Главни јадења

Пилешко во Алфредо сос со шпагети

Брзо и вкусно јадење… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]

Главни јадења

Паста во црвено вино

Наш предлог за следниот ручек – паста во црвено вино. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт […]