Tag: паприкаш

Главни јадења

Гурмански паприкаш

За следниот ручек подгответе вкусен гурмански паприкаш. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења, Посно и веге

Посен паприкаш со грашок: Оброк кој го закрепнува телото, се спрема за 25 минути

Ништо поубаво од домашно готвено јадење, совршено зачинето! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Џумбус паприкаш: Традиционално посно јадење

Традиционално посно јадење, вкусно и сочно, за целото семејство! На брзина исечкајте зеленчук, кратко пропржете и оставете да се готви… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој […]

Главни јадења

Фиш-паприкаш на славонски начин

Овој посен паприкаш е вистински гурманлак… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе […]

Главни јадења

Влашки паприкаш: Кој еднаш ќе го проба, не го заборава неговиот вкус

Ова јадење е едно од најпознатите во Источна Србија… Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок […]

Видео, Главни јадења

Вистински домашен паприкаш (ВИДЕО)

Подгответе вистински домашен паприкаш, сè меко, фино, се топи во уста… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТво продолжение: Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети печурки – лесен […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Паприкаш посен на вода

Ви пренесуваме уште еден рецепт за посно јадење кое ќе го обожавате! Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за […]