Tag: памук

Видео, Повеќе

Видео: Три методи за фарбање јајца – ви треба само памук, многу е лесно

Наближува големиот христијански празник велигден за кој традиција и обичај е фарбањето јајца.Ако се мислите која техника да ја употребите, ви нудиме видео за фарбање на јајца со памук. Ви предложуваме да ја погледнете едноставната метода на фарбање со помош на памук и газа, и секако бои. Ова се три […]

Tips & Tricks

Ставете сол на памук па ставете го на папокот – еве како помага

Ова е веројатно еден од најделотворните начини во народната медицина кога се работи за отстранување на болките. Тоа е супер едноставен трик и не бара никакви посебни напори.Се што треба да сторите е да потопите малку памук во  50 постотен алкохол и да го ставите во папокот.Оваа метода често се […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Офарбајте велигденски јајца со памук – многу е лесно!

Ако се уште размислувате која техника да ја примените ова година за да офарбате јајца за Велигден, ви предложуваме да ја погледнете едноставната метода на фарбање со помош на памук и газа. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула […]