Tag: палачинки

Видео, Десерти

ВИДЕО: Ја стави смесата за палачинки во шише – доби десерт за 3 минути

Направи вообичаена смеса за палачинки, стави брашно, млеко, јајца, стави се во шише и силно промеша.Ова е најлесниот начин а направите палачинки. Ќе бидат готови за миг:   Повеќе на Готви.мк: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и […]

Десерти

КРАЛСКИ ПАЛАЧИНКИ: Направете ги по овој рецепт, ќе ги обожавате!

Можеби не сте припадник на кралско семејство, но очигледно можете да си дозволите да живеете баш како нив! Во продолжение ви донесуваме шкоткси рецепр за палачинки, кој кралските семејства го обожавале. Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт […]

Видео, Десерти

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Палачинки со лиснато тесто – рецепт кој го освои светот

Направи нешто како палачинка со лиснато тесто. Погледнете го видеото кое го освои светот.Подготовката и намирниците се покажани во видеото:       . Fried and bagged banana : @yackikuka ••••••••••••••••••••••••••••• Follow @realfoodz Follow @simplistic_food ••••••••••••••••••••••••••••• Like 10 Posts And Follow Double Tap If You Like This Turn On Post […]

Десерти

ЖЕНИТЕ ЌЕ ГИ ОБОЖАВААТ: Направете палачинки кои НЕ ДЕБЕЛЕАТ!

Палачинките се омилен десерт за многу луѓе, но жените често ги избегнуваат за да не се соочат со вишок килограми. Поради тоа пронајдовме рецепт за палачинки кои се еднакво вкусни, но не дебелеат! Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Ги тркалаше палачинките во тава – од сега ќе правите само вакви

Сите уживаме во вкусот на палачинки, совршени се за појадок, ужина, вечера, а овој пат ви нудиме еден сосема поинакот рецепт.Погледнете како се прават ролнички со палачинки.       . You thought this was pizza dident you ? : @tastemade_japan ••••••••••••••••••••••••••••• Follow @realfoodz Follow @simplistic_food ••••••••••••••••••••••••••••• Like 10 Posts […]

Десерти

ЗАВОДЛИВ ДЕСЕРТ: Палачинки со кокос и бело чоколадо

Овие кремасти палачинки привлекуваат со својот мирис… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло […]

Предјадења

 ВИДЕО: Нов вкус на палачинките – одлични за појадок или вечера

Напправете смеса за палачинки и додека ја печете палачинката, ставете виршли и масло и зачини, малку чедар и завиткајте ја за се да се растопи.Вообичаени палачинки со нов вкус – супер вечера или предјадење.     Who’s tried this Thai Delicacy? ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Follow ➡ @lnstafood for Food! 🎂 #InstaFood to […]

Деликатеси, Предјадења

Зимски палачинки – ќе ви станат омилени во ладните денови

Направете совршени зимски палачинки од кои застанува здивот. Готови се за еден час, а доволни се за 5 лица.       Повеќе на Готви.мк: Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот […]

Tips & Tricks, Видео

Изгледа како да прави обични палачинки, но ќе бидете воодушевени од резултатот! (ВИДЕО)

Секојдневно сме сведоци на неверојатни идеи, а овој човек ќе ви покаже како да направите неверојатни новогодишни палачинки. Прво изгледа како да прави обични палачинки, а потоа… Ќе бидете воодушевени! Погледнете го неговото ремек дело: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за […]

Видео, Десерти

Торта од палачинки и нутела – совршено вкусно

Направи палачинки, стави нутела, банани, овошје и топено чоколадо.Оваа торта ги руши сите граници.     ❤️Sit Down Check Amazing 15 Second Videos🔛 LIKE❣Follow @foodvideodiy TAG Who Would love that✌🏼️ 🎥 #ideia #cake #tutorial #diy #diyvideos #donuts #dessert #DESSERTGASM #chocolate #nutella #nutrition #mel #favorite #bolo #cakelover #love #emoji #delicious #love […]