Tag: павлака

Главни јадења

Крокети со пармезан и павлака – за пиво, пријатели и ручек

Направете вкусни крокети со пармезан и павлака. Ова е рецептот: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Meat, Главни јадења

Тава деликатес, крчка и тече: Пилешко со павлака и зденки

Направете вкусно месо со павлака, кое крчка во тава. Ручек за оцена 10.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може […]

Главни јадења

Брз и евтин ручек: Тиквички со сирење и павлака кои крчкаат во рерна

Направете вкусен ручек со тиквички и павлака од рерна. Ова е рецептот за брзиот ручек: Пријатно јадење! Повеќе вести на Готви.мк: Ред тиквички, шунка – деликатес кој крчка Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен […]

Главни јадења

Ручек вкусен и топол и ладен: Тиквички со павлака

Направете вкусен ручек кој совршено се надополнува со месо. Тиквички во павлака, ова е рецептот:     Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Предјадења

Појадок како од пекара: Лепињи со павлака

Направете си појадок како од пекара со неколку состојки од кујната.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Динстани шампињони во павлака со зачини – нема повкусни

Идеален прилог за јадења од месо… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива […]

Видео, Повеќе

Домашен путер: Направете го најсовршениот намаз од само 2 состојки (Видео)

Путерот спаѓа во оние намирници кои никогаш не ги заобиколуваме, бидејќи се користи во подготовка на многу солени и слатки јадења, а можеме да го намачкаме на леб, да го намастиме плехот… Исклучително е вкусен, а докажано е поздрав од маргаринот, па се наоѓа на списокот најпожелни намирници. Како да […]

Главни јадења

Половина час, три состојки и највкусниот ручек е пред вас

Ако ви здосадија комплицираните рецепти кои бараат многу време и труд, ова јадење едноставно ќе стане ваш омилен рецепт! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: […]

Главни јадења

Рецепт за крцкав и кремаст компир од рерна

Гратинираниот компир е одличен избор за ручек или вечера, а со него не ви треба ни месо ни риба… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: […]

Главни јадења

Пиперки полнети со павлака: Вкусно и кремаво мезе на трпеза

Направете вкусни пиперки со павлака кои можат да ви послужат и како прилог и како салата.   Прочитај Gotvi.mk рецепти: Полнети пиперки со сирење Брускети со печени пиперки Пиперки полнети со зелка Домашни пиперки во павлака Полнети пиперки со пилешки гради Полнети пиперки на босански начин Полнети пиперки со шампињони […]