Tag: отрови

Препораки

Ако сте пушач јадете го ова често – помага да се исчисти телото од отрови

Ако и вие сте пушач, тогаш треба да се погрижите да консумирате намирници кои го чистат телото од отровите. Јадете често спанаќ, бидејќи тој е полн со фолна киселина која е многу корисна и здрава. Важна е за развојот на телото, а помага и да се исчистиме од отрови и […]

Препораки

За ладните денови кои дојдоа нагло: Напиток за имунитет и исфрлање отрови

Направете си течност за да ги исфрлите сите отрови од телото и да ви се подобри имунитетот. Истријте еден лимон со сода бикарбона за да се уништат сите бактерии. Сварете вода и л=оладете ја, па додадете ситно сечен лимон и магдонос, па ставете во ладилник преку ноќта. Утредента ставете ја […]

Препораки

Само една голтка наутро од ова – ќе го спасите најважниот орган во телото

Црниот дроб во нашето тело има многу важна улога, создава крв и ја обновува, а помага и за да се исфрлат сите штетни токсини од телото. Значи виталност, здравје и добар изглед и расположение, па затоа ви нудиме да се напиете само една лажица од ова наутро за добар и […]

Препораки

Имаме десет килограми отрови во дебелото црево – исчистете го телото вака

90 проценти од храната која ја јадеме се обработува, а нашите црева се полни со отрови. Консумирањето храна како шеќер и брашно создава проблеми за телото. Оваа метода ќе ви помогне не само да ослабете туку и да ги исчистите отровите за три недели. Една недела јадете ленено семе една […]

Препораки

За пушачи или поранешни пушачи – вака исчистете го телото од отрови

Ако сте пушач или поранешен пушач има лесен начин да се исчистите од токсините и отровите и тоа брзо, лесно и евтино. Користете ѓумбир кој освен што е многу здрав помага и за чистење на токсините. Помага и лукот кој треба да го јадете почесто, а и може да го […]

Повеќе

Само една лажица од ова и ќе го испразните стомакот за 2 минути – ги чисти и отровите од телото

Нашите црева се многу важни и од време на време треба да се прочистат од отрови кои се собираат во организмот, поради конзумирање на разни намирници. Овој лек се покажал како многу ефикасен за тоа. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. […]

Препораки

Ако сте пушач со години, направете ја оваа смеса – Ќе ве исчисти од отрови

Ако сте пушач веќе години или децении, сигурно ги чувствувате негативните последици од оваа нездрава навика. Кашлањето, мачнината во грлото и белите дробови како и бронхитот се сигурно едни од нештата со кои се борите, особено за време на ладните денови. Постои рецепт кој може да стави мака на проблемот […]

Препораки

Смеса вредна злато – ќе ги исфрлите сите отрови од себе

Проблемите со варењето најчесто се јавува поради храната која ја јадеме. Поради тоа сите треба здраво да се храниме и често да пиеме јогурт или кефир кои има пробиотичко дејство. Помогнете си со оваа смеса и исфрлете ги сите отрови:   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО […]

Препораки

Само една лажица и ќе го испразните стомакот во рок од 2 минути, а ќе ги исчистите и отровите

Нашите црева се многу важни и од време на време треба да се прочистат од отрови кои се собираат во организмот, поради конзумирање на разни намирници. Во зовриената вода додадете ги сливите и урмите. Оставете ги 15 минути, а потоа оставете да се излади. Наутро на празен желудник земајте по […]

Видео, Предјадења

ОВАА СМЕСА Е ЛЕК: Исчистете ги сите опасни отрови од дебелото црево

Во дебелото црево може да имаме дури 15. Различни отрови кои многу му штетат на организмот. Оваа смеса која брзо и лесно се прави ќе ви помогне да се исчистите. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко […]