Tag: освежувач

Tips & Tricks

Вашето купатило пријатно ќе мириса секогаш кога ќе влезете, само ако го направите ова

Природен освежувач без никаква хемија! Потребни ви се: ролна тоалетна хартија и етерично масло, по ваша желба Капнете неколку капки од вашето омилено етерично масло на внатрешната страна од ролната, на која се намотува хартијата. И тоа е тоа. Мирисот ќе биде присутен во просторијата додека не ја потрошите ролната. […]

Повеќе

Исечете лимон и ставете го во дневна – Природен освежувач за малку пари

Ако сакате станот или куќата супер да ви мирисаат, се што ви треба е лимон. Лимонот има пријатен мирис и делува подобро и од освежувач. Исечете го на четири дела и ставете го на тацна и се ќе замириса. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко […]

Tips & Tricks

Рецепт: Вашата куќа ќе мириса убаво без хемикалии

Зошто да трошите пари на скапи освежувачи со хемикалии, кога можете да направите домашен спреј кој е исклучително ефикасен во неутрализирањето непријатни миризби и целосно е безбеден и природен. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. […]

Tips & Tricks

Ќе мириса цел дом, подобро од освежувач – ставете евтин зачин во вода и зовријте

Ако мака мачите со проветрување на просториите, тогаш имаме супер трик за вас. Ставете вода во тенџере да зоврие, па ставете малку цимет. Доволни се стапче или две цимет, па варете ги уште малку откако ќе зоврие водата. Миризбата ќе направи опасен мирис во целиот дом.   Повеќе на Готви.мк: […]

Tips & Tricks

Направете освежувач за воздух: Го убива тешкиот мирис по готвењето и на цигари

Направете си сами освежувач за простор кој ги убива сите мириси од готвењето дури и најтешките. Потребни ви се 1 лажичка сода бикарбона, три лажички омекнувач за алишта, 3 шолји врела вода, 1 шише со прскалка. Се става оомекнувачот прв во шишето, па се додава врела вода и сода и […]

Tips & Tricks, Видео

Направете освежувач од кој ќе замириса целата куќа (Видео)

Пријатната атмосфера во домот ќе им годи на домашните, но и на гостите! Причината за загушливиот воздух можеби е премалата вентилација, готвење или нешто друго. Употребата на освежувачи често е скапа, но и нездрава варијанта, поради присуството на вештачки мириси и хемикалии. Денес ви откриваме генијален трик, како во своите […]

Tips & Tricks

Еве како да направите домашен освежувач

Внесете свежина во вашиот дом на целосно природен и едноставен начин. Овој домашен освежувач на простории има две функции. Првата е да ги неутрализира непријатни мириси од просторите во кои поминувате време и да ослободи пријатна арома, а другата е да делува декоративно. Значи, ова двојно ќе влијае на вашиот […]

Tips & Tricks, Повеќе

Домашен освежувач за воздух готов за минута – Сите ќе прашуваат која е тајната

Многу елементи во нашиот дом, мебелот и останати предмети, можат да имаат непријатен или силен мирис, колку и да чистите и проветрувате дома.Сепак, иако во вакви случаи повеќето од нас би купиле освежувач, сепак постои поевтин и поефикасен начин да го решите проблемот, а тоа е самите да направите природен […]

Tips & Tricks

Природен освежувач за дома, ќе ги избрка и комарците – евтино и корисно

За време на летото ништо не е поздодевно од комарците, чешањето и отоците кои ги оставаат. Ако сакате да се разладите, да ги нема комарците и станот или куќата супер да ви мирисаат, се што ви треба е лимон.Лимонот има пријатен мирис, ги брка комарците и ви помага во топлите […]

Tips & Tricks, Повеќе

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Освежувачите за воздух се скапи и со интензивен мирис, а траат релативно кратко време. Но, затоа ви нудиме многу едноставен рецепт со кој ќе измешате само 2 состојки и ќе добиете природен домашен освежувач за воздух на вашиот дом или работни проистории. Потребни ви се: 1) цветни ливчиња од мирислива […]