Tag: ореви

Десерти

Освежителен колач: Бело чоколадо, портокали и ореви, аромата мами

Направете вкусен и освежителен колач со портокали.Ова е рецептот за убавото задоволство.           Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Десерти

Десерт на денот: Торта со кафе и мелени ореви

Направете супер вкусна торта со ореви и кафе. Ова е рецептот:       Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Главни јадења, Салати

Во 2 потези: Посна паштета од ореви

Ќе ве воодушеви вкусот на оваа паштета која се подготвува за само неколку минути. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Десерти

Одлична баклава: Најубавата слатка пита со ореви, чоколадо и бисквити

Сите добро знаеме дека баклавата е само една, и тоа со ореви. Но, можете малку да експериментирате и да ја направите оваа баклава со чоколадо и бисквити. Ќе бидете воодушевени од вкусот. Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо […]

Главни јадења

Традиција во нов вкус: Проја од ореви

Оваа проја морате да ја направите. Брзо се подготвува, а има фантастичен вкус!   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Посно и веге

Риба-деликатес: Ослич со ореви и пармезан

Направете ја највкусната риба која некогаш сте ја пробале.Ослич со ореви, многу е вкусен.       Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Совршен рецепт за риба деликатес Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба Малку време за деликатес: Риба полнета со компир Поздрава е од […]

Десерти

Ружи со ореви по стар рецепт

Декоративни колачиња кои ќе ве освојат со својот вкус… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Видео, Десерти

Феноменална торта со ореви по стар рецепт (Видео)

Подгответе неодолива троа со ореви по стар рецепт… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]

Видео, Десерти

Пенасти посни кифли со ореви: Слатко тесто кое се топи во уста (Видео)

Еден од рецептите кои едноставно морате да ги пробате!   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш […]

Посно и веге, Предјадења

Домашна паштета за посните денови – Супер појадок за со двопек

Ќе ја правите и кога не постите, прекрасна е и брза, а мами со вкусот.Направете паштета од ореви, ова е рецептот: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Домашен намаз повкусен од паштета и павлака Паштета од чварки Тартар сос Ќе заборавите на болоњезе и тартар Сос-деликатес Мезе кое супер оди со тартар Домашен […]