Tag: омлет

Главни јадења

Тајландски омлет готов за 90 секунди: Мек од внатре, крцкав од надвор, веднаш освојува

Зачинете го доручекот со фантастичен оброк од јајца подготвен на тајландски начин. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на […]

Главни јадења

Брз и вкусен оброк: Омлет со пиперки

Врз и вкусен омлет со пиперки. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Видео, Предјадења

Видео рецепт: Омлет ролнички со фета

Направете вкусни омлет ролнички.   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не […]

Главни јадења, Посно и веге

Вегетаријански омлет

Едноставен рецепт за вкусен вегански омлет. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни […]

Предјадења

Омлет со шунка и павлака – Мек како перниче

Направете супер брз појадок со јајца. Поврзани вести на Gotvi.mkБрзи домашни пирошки со зденка и маслинкиРецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука  

Главни јадења

Вкусен калифорниски омлет

Подгответе вкусен омлет на калифорниски начин. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни […]

Главни јадења

Брз и вкусен оброк: Омлет со зеленчук

Вкусен и брз оброк кој ќе го обожавате! Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за […]

Предјадења

Почнете го денот вкусно: Брз омлет со печурки

Направете супер омлет, лесен појадок. Повеќе на Готви.мк:Чајот од шипка како лекБРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – […]

Предјадења

Денот започнете го со вкусен омлет – Компири и јајца, мек како перниче

Направете вкусен омлет со компири и јајца. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја […]

Повеќе

Вечната дилема: Која е разликата меѓу омлет и кајгана

Вечната дилема за многумина е што е разликата меѓу кајгана и омлет. Кога се кршат неколку јајца во тава со сол, се матат со вилушка, тоа е кајгана. Воедно важи за еден од наједноставните појадоци. Кајганата не е еднолична, се гледа и белката и жолчката во неа. За омлет во […]