Tag: овошје

Десерти

Торта со пишкоти и овојче по избор – десерт по кој се памети летото

Направете вкусна овошна торта со вашето омилено овошје, со која може да експериментирате. Ова е рецептот: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините […]

Tips & Tricks

Природен еликсир на младоста: Ова овошје ги брише брчките како од шега

Поради лимонската киселина ананасот можете да го користите за успешно отстранување на мртви клетки од кожата кои се причина за појавата на брчки. Нанесете круг или парче од ова овошје (претходно отстранете ја кората) директно на лице или измешајте еднакви количини ананас и сок од ова овошје, во тоа натопете […]

Десерти

Пандишпанот мами со мирисот, внатре вишни, горе чоколадо – колач за сите времиња

Пандишпан кој мами со мирисот, вишни и чоколадна глазура. Уживајте во овој десерт.       Повеќе десерти на Готви.мк: Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе […]

Десерти

Колач по кој ќе го паметите летото – полн овошје, се прави брзо

Направете нешто идеално за летото. Колач торта, богата со овошје.   Повеќе десерти на Готви.мк: Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт […]

Повеќе

Поради ова го сакаме летото: Кога ќе го прочитате овој рецепт веднаш ќе го направите

Можете ли да замислите подобро освежување за врелите летни денови од вкусно и декоративно изненадување во чаша кое мами со аромата.  Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини […]

Tips & Tricks

Овошје кое помага да не ви е надуен стомакот – болката ја снемува како со апче

Ако сакате овошје, но знаете дека одредени видови создаваат надуеност во стомакот, тогаш време е за јагоди, малини или грејпфрут. Овие видови овошје помагаат за да бидете сити, многу се здрави и помагаат за слабеење, а ја спречуваат и надуеноста на стомакот. Го штитат телото и од разни болести, јадете […]

Десерти

Здрава пита без брашно и јајца: Несекојдневен спој од вкусови кои долго ќе ги памтите

Неодолива слатка пита со грчки јогурт и вашето омилено овошје. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате […]

Видео, Десерти

Брзо и лесно: Еве како да го направите најздравиот домашен сладолед (Видео)

Овој сладолед е совршена и здрава замена за купечкиот, а предностите се бројни во однос на индустриските сладоледи. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден […]

Десерти

Трифл со малини: Супер брз летен десерт во чаша

Готов за 15 минути, а кога се послужува ладен, идеален е за летни дружења на отворено… Трифл е англиски десерт кој обично се подготвува од кршени бисквити, крем, желе и овошје. Ова е нешто поедноставна верзија во која кремот се заменува со пудинг, а бисквитите со кекс. Уживајте! Повеќе десерти […]

Десерти

Колач овошна фантазија со многу овошје

Уживајте во овој летен колач… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко […]