Tag: овошна торта

Десерти

Овошна торта од кори за пита: Најбрзиот десерт на светот!

Сон на секоја домаќинка која сака во рок од неколку минути да го израдува семејството е некоја брза овошна торта. Во продолжение ви донесуваме рецепт за токму таква торта! Многу шлаг и многу овошје е формулата за одличен лесен десерт! Послужете и уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт […]