Tag: обланди

Десерти

Неодоливи обланди со бело чоколадо и кокос

Едноставни и брзи обланди кои се топат во уста! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Видео, Десерти

Брзи и вкусни: Обланди со бисквити и павлака (Видео)

Брзи и супер вкусни обланди. Комбинацијата од бисквити и павлака навистина ќе ве воодушеви! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е […]

Десерти

Солунски колачиња без печење: Совршено вкусен фил помеѓу две обланди

Совршено вкусен овошен фил помеѓу две обланди… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Десерти

Обланди какви што не сте јаделе – Филот ги прави посебни

Направете вкусни обланди во вашата кујна со тиква. Навистина одличен рецепт особено за есен и зима. Еве како да ги направите: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Обланда ролат со ореви Обланда за 15 минути Брзи мафини: Неодолива комбинација од јаболко и чоколадо Трилече – неверојатно вкусен домашен […]

Видео, Десерти

Сникерс обланди, крцкави и сочни (Видео)

Овој десерт ќе ве маѓепса со својот вкус… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш […]

Десерти

Бајадерата никогаш повкусна – Направете обланди кои веднаш ќе се изедат

Ако сакате вкусен десерт на маса, тогаш имаме совршен рецепт за вас. Направете бајадера ролат, кој е многу лесно се прави. Ова е рецептот: Уживајте во слаткиот вкус на овој десерт 🙂 Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Видео, Десерти

Киндер Буено обланди (Видео)

Рецепт за крцкави обланди од млеко во прав. Ќе ви бидат омилени! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Десерти, Посно и веге

Брзи посни обланди со локум

Наједноставни, а многу вкусни и необични обланди – ќе ви се допаднат!   Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

Видео, Десерти

Крцкави и неодоливи: Рафаело обланди

Обланди какви што не сте пробале – рецептот доаѓа од „Бабина кујна“. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Видео, Десерти

Најубавите обланди со чоколадо – евтини и брзи

Направете ги најубавите чоколадни наполитанки, обланди за миг од само неколку состојки! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]