Tag: обланда

Видео, Десерти

Обланди со бисквити, суво грозје и ореви и кремаст фил

Одлични колачи кои можете да ги послужите на свечена трпеза. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Рецептура“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна […]

Десерти

Тробојни обланди со мелена вафла-обланда во филот

Нови обланди кои морате да ги пробате! Три вкусови, три бои, еден фил… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса […]

Видео, Десерти

Неодолива кокос обланда

Брз и вкусен десерт кој ќе го обожавате! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт […]

Видео, Десерти

Шарена обланда: Готова за 15 минути, одлична и во посна варијанта

Пробајте еднаш и сигурно ќе ја правите постојано. Начинот на подготовка пголеднете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: https://youtu.be/6h5RX4fh9rw Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Ролнички од обланди за 10 минути

Рецепт за крцкави ролнички од обланди со вкусен фил од чоколадо, бисквити, ореви. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не […]

Видео, Десерти

Обланди со Нутела

Рецепт за крцкави обланди со Нутела… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Десерти

Посни брзи обланди со ореви

Направете супер вкусни обланди. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Десерти

Обланда со кокос и суви сливи

Направете си посебен десерт, спој на кокос и суви сливи. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Видео, Десерти

Обланда со алва: Вкус кој не се заборава

Вкусен десерт кој ќе го правите постојано. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Вкусна храна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Десерти

Вкусна обланда со ореви

Направете супер брза и вкусна обланда. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Чаша на ден […]