Tag: нутриционисти

Препораки

Нутриционистите советуваат: Ви треба оваа смеса за да го топите салото на стомакот

Ако и вие сте меѓу оние луѓе кои имаат вишок околу стомакот, дел од телото кој најтешко ослабува, нутриционистите имаат супер вкусен, здрав и ефикасен рецепт за вас: Ве потсетуваме дека во процесот на слабеење многу е важно да имате избалансиран дневен внес на калории, како и да имате умерена […]

Видео, Препораки

Нутриционистите советуваат: Забрзајте го метаболизмот и слабејте лесно – тајната е оваа

Ако сакате брзо да слабеете, да не ви се фаќа она што го јадете и да го забрзате метаболизмот, практикувајте ги овие совети. Се што треба ќе слушнете на видеото на Практична жена.Ова се неколку корисни совети и препораки за вас:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или […]

Tips & Tricks

Што јадат нутриционистите кога ќе посакаат благо?

За многумина главна препрека до идеалната тежина е прекумерната љубов кон слатки. Дури и нутриционистите признаваат дека и тие кога тогаш се наоѓаат пред слични проблеми. Кога ќе ве нападне глад, посбено за слатко, навистнина нема што многу да се направи. Меѓутоа, сепак потребно е да направите баланс помеѓу потребата […]