Tag: нутела

Десерти

Десерт кој ќе сакате да го јадете секој ден: Нутела во чаша

Неодолив десерт – Нутела во чаша… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Десерти

Посебни десерт бомбици – Рецепт кој и децата ќе го обожаваат

Направете топчиња со крем од кои ќе нема насит. Ова е рецептот: На здравје! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Десерти

Нешто ново: Нутела коктел

Повикајте ги пријателите, засукајте ги ракавите и дочекајте ги со подготвен Нутела коктел. Сè што ви треба сигурно веќе го имате во кујна. Консумирајте одговорно! Алкохолот е забранет за лица помлади од 18 години. Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, […]

Десерти

Нутела мафини – Рецепт кој ќе ги освои сите, особено децата

Купувањето на калапи за мафини е една од најдобрите инвистиции кои можете да ја направите во вашата кујна. Со нив можете да правите безброј на солени и благи мафин специјалитети. Еве еден одличен рецепт за нутела мафини кој ни го испраќа наша читателка: Во зависност од големината на калапите, ќе […]

Видео, Десерти

Едноставен нутела колач

Направете нутела колачиња, брзо, лесно, кои ќе ги снема од маса веднаш откако ќе ги изнесете.Ова се потребните намирници, еве како се прават. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 […]

Десерти

Нутела ледено кафе

Ако сакате вистинско освежување, тогаш ова е рецептот за вас. Уживајте во омилената напивка со посебен вкус…   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на […]

Десерти

Повкусно од палачинки: Лесни и брзи перничиња со нутела

Нутелата е рај за сите, а ако направите мек и вкусен десерт со неа, задоволството е уште поголемо. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 […]

Видео, Десерти

Плетена штрудла со нутела

Една преубава штрудла, мека и сочна, се подготвува за миг! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како […]

Видео, Десерти

Брза плазма торта со Нутела (ВИДЕО)

Непечена, кремаста, брза торта со плазма кекс, Нутела, слатка павлака и млечно чоколадо. Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]

Видео, Десерти

Торта со плазма и Нутела – прсти да излижете

Вкусно, чоколадно и одлично. Нутела, плазма, неколку јајца, млеко и добивате фантазија во повеќе слоеви.Погледнете ја подготовката на оваа торта:     Yummy cake 😍😍 @twisted_food Sigam: @by.clothesfashion 👗⠀⠀ – @creativestips ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ – Also follow: @tendencyvideos @incrediblesvideos @vibedegirl @tutorialsdiarios #awesome #perfect #inspiration #maquiagem #instablog #likeforlike #moda #fashion #tutorial #blogger #boanoite […]