Tag: Нова година

Повеќе

Временска прогноза за Нова Година – Ништо од снегот, вака ќе влеземе во 2018 година

Новогодишната еуфорија одамна започна, а вечерва ќе ја имаме најлудата ноќ во годината. Она што сите ги интересира е денешната временска прогноза, а според најавите на метеоролозите, оваа Нова година нема да ја дочекаме со снег, туку со сонце. Времето ќе биде стабилно и суво, проследено со ветер. Утринската температура […]

Десерти

Новогодишни елки-пуслици за десерт – Рецепт кој ќе го зачувате за овој период од годината

Направете совршен новогодишен рецепт кој ќе блесне на празничната трпеза. Елки кои одлично ќе ја надополнат магијата за време на празниците. Уживајте и имајте среќни и весели празници 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно […]

Десерти

Ситни новогодишни колачиња: Шепи со мед, сите ќе бараат рецепт

Направете нешто поинакво и вкусно за Нова Година и Божиќ. Ситни колачиња со мед или шепи со мед кои се идеални за празниците. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја […]

Десерти

Празнични колачиња без јајца: Во нив сите ќе уживаат

Секогаш е добро да имате неколку рецепти за вегетаријанци, како и за лица кои тешко поднесуваат глутен. Ако го замените путерот со маргарин, овие Божиќни колачиња ќе можете да им ги послужите и на вегани. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како […]

Видео, Повеќе

Видео: Ви требаат тегли или шише – Направете божиќни декорации дома

Прзниците се на прагот, доаѓа Новата година и најубавиот дел од годината кој најубаво го поминуваме со најсаканите. Доколку сакате да ги направите овие декорации, погледнете ги во видеото овие неколку лесни чекори и направете супер декорации со шеќер во прав, шишиња и тегли од кујната… Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете […]

Tips & Tricks

Ќе ги чистите прозорците пред Нова Година? Рецепт за најмоќното природно средство

Доколку правите генералка пред празниците, често најтешкиот дел се прозорците кои треба да се исчистат од дамките кои настануваат од временските неприлики и влагата во зима. Еве како најлесно ќе ги исчистите прозорците со природно средство: Се ставаат сите состојки во прскалка, се мешаат убаво и потоа со нив се […]

Tips & Tricks, Видео

Најдобри идеи за декорација на новогодишната трпеза (Видео)

Направете вашата новогодишна трпеза да изгледа божанствено. Еве неколку идеи како да ја декорирате новогодишната трпеза, а на вас е да импровизирате декор за последниот ден од оваа. Имајте во предвид дека масата мора да се вклопи со амбиентот, така што водете сметка во изборот на бои и украси кои […]

Десерти

Најевтините колачи за Нова Година – Рецепт за вкусни бомбици готови за 5 минути

Ви требаат малку состојки и труд за највкусни колачиња кои совршено ќе се вклопат во празничната трпеза. Еве како да ги направите: Ви посакуваме среќни и весели празници! Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Десерти

Суви колачиња за божиќните празници – Сите ќе го бараат рецептот

Божиќните празници ни се пред праг. Наскоро започнуваат подготовките на традиционални јадења како сарма, салати, специјалитети од месо, но и вкусни колачиња. Воодушевете ги сите со овој сладок рецепт: Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

Нека блесне трпезата: Направете новогодишна елка од салфета

Доаѓа најубавиот период од годината – Божиќните и Новогодишните празници. Наш предлог е да направите празнична декорација со салфета. На видеото етапно е покажано како да направите елка од една салфета, со која сите ќе ги изненадите. Обидете се, нека блесне трпезата, а ова е интересна креативна работилница во која […]