Tag: напивка

Повеќе

Егзотично кафе со кокос

Напивка во која ќе уживате!   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]

Повеќе

Витаминска напивка со лубеница: Освежува и го зајакнува имунитетот!

Она што лубеницата ја прави совршен лек против болки и воспаленија е ликопенот, каротеноиден пигмент кој на лубеницата и дава црвена боја. Липокенот ги ублажува воспаленијата, а делува и како антиоксидант. Во прилог ви донесуваме рецепт за витаминска сода од лубеница која освежува и го зајакнува имунитетот.   Уживајте! Повеќе […]

Повеќе

ДРЕВЕН ИНДИСКИ РЕЦЕПТ: „Lassi“ напивката штити од цревни инфекции и го лади телото

Основната состојка на оваа напивка е јогуртот, одличен извор на корисни бактерии кои можат да не заштитат од бројни летни инфекции. Покрај тоа, оваа напивка го освежува и го лади телото. Со редовна консумација на јогурт ја подобрувате рамнотежата на цревната микрофлора. Затоа најдобро е да го пиете после јадење […]

Повеќе

Чудесна напивка против стрес

Во тешки моменти битно е да знаете која напивка може брзо да го намали стресот и да помогне при опуштање. Помогнете си себе си но и на другите и згответе ја оваа мешавина од билки.   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ноќно забрзување на метаболизмот: Ослободете се од маснотиите брзо и ефикасно

Магичната комбинација од мед и цимет го забрзува метаболизмот и помага при губење вишок килограми. Многумина во исхраната користат мед, кој е познат како здрава и лековита намирница, додека циметот е омилен зачин во многу десерти. Меѓутоа, се уште недоволно е позната магичната комбинација и нејзиното својство дека го забрзува […]

Повеќе

Решете се од вишокот килограми: Детокс напивка за слабеење

Подобрете го своето здравје и достигнете витка линија со помош на здрава и вкусна напивка…   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено […]

Повеќе

Мешавина која ја подобрува функцијата на мозокот, топи масти, ги подобрува видот и слухот!

Еден од најмоќните природни лекови не само што ќе ви го поправи памтењето, туку притоа ќе ги истопите масните наслаги со кои се борите со години. Клучната состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум, фосфор. Ренот го отстранува […]

Препораки

По срцевиот удар ниеден лек не делуваше – ова ми ги одзатна артериите и го намали холестеролот за 10 дена

Освен што е превкусна, калинката е и тоа како здрава. Калинката е богат со витамин Ц и делува како антиоксиданс. Го чисти организмот, ги убива ќелиите на рак и го зајакнува срцето.Најновите истражувања покажале дека калинката е здрава за срцето. Постои природен лек кој ја зајакнува работата на срцето, го […]

Tips & Tricks, Видео

Ослабете без вежбање и гладување: 3 моќни напивки кои брзо ги топат масните наслаги (ВИДЕО)

Водата во комбинација со некои состојки има својство да топи масни наслаги, испробајте! Веруваме дека веќе добро знаете дека водата е главен сојузник во борбата против вишокот килограми и дека е препорачливо да пиете доволно од оваа течност. Меѓутоа, доколку во водата додадете некои состојки – овој пијалак без боја, […]

Видео, Препораки

Голтка на гладно срце лечи се – магична напивка од кујната

Со неколку голтки од оваа напивка на гладно срце, ќе си го прочистите организмот, ќе го заштитите и зајакнете имунитетот и ќе го спречите прераното стареење.Помага да немате бори и поочници. Ова е се што ви треба и се што  треба да знаете: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со […]