Tag: мусака

Главни јадења

Гламурозен ручек: Мусака со тиквици и сирење

Совршен оброк за целото семејство! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Главни јадења, Деликатеси

Нов вкусен рецепт за мусака – Готова за 30 минути

Направете вкусна мусака со домати готова за половина час. Ова е рецептот, како и начинот на подготовка::  На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: На поинаков начин: Мусака од спанаќ Мусака од слатка зелка Вкусна мусака од кисела зелка Мусака од карфиол Мусака од бајат леб Необична мусака со моркови Мусака од […]

Главни јадења

Брза мусака од домати: Вкусно јадење готово за половина час

Лесна мусака од домати – ќе бидете воодушевени! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! […]

Главни јадења

Едноставен, а неодолив ручек: Вкусна мусака од пилешко и блитва

Оваа необична мусака е многу здрава, а комбинацијата од вкусови во ова јадење целосно ќе ве маѓепса. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо […]

Главни јадења, Деликатеси

Вкусна мусака без месо – Лесен а гурмански рецепт

Вкусна и посна мусака без месо која лесно се прави, а е вистински деликатес. Ова е рецептот: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: На поинаков начин: Мусака од спанаќ Мусака од слатка зелка Вкусна мусака од кисела зелка Мусака од карфиол Мусака од бајат леб Необична мусака со моркови Мусака […]

Главни јадења, Деликатеси

Мешана деликатесна мусака

Направете вкусна мусака на необичен начин.  Вака се прави овој деликатес – тајната е во комбинцијата на месо: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: На поинаков начин: Мусака од спанаќ Мусака од слатка зелка Вкусна мусака од кисела зелка Мусака од карфиол Мусака од бајат леб Необична мусака со моркови […]

Главни јадења

На поинаков начин: Мусака од спанаќ

Подгответе мусака на поинаков начин – ќе бидете воодушевени! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од […]

Видео, Главни јадења

Мусака од слатка зелка на единствен начин (ВИДЕО)

Совршен оброк за цело семејство!   Деталите од подготовката погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена Крлеуша: Еве […]

Главни јадења

БРЗ РУЧЕК: Вкусна мусака од кисела зелка

Со малку труд ќе добиете превкусен ручек! Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Мусака од карфиол

Подговете вкусен ручек – мусака од мелено месо по рецепт на Милица Михаиловиќ: Мерките за состојките зависат од количината на јадењето кое го подготвувате. Деталите и начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири […]