Tag: мока

Десерти

Ледено мока фрапучино

Наместо обично кафе, направете мока фрапучино кое ќе ве освежи и заслади. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Не се пече: Мока колач во само 3 чекори

Инстант колач кој го освојува чувството на вкус, се спрема многу брзо и едноставно.   Уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Повеќе

Домашно мока кафе – подобро од она во кафулињата

Направете мока кафе какво што не сте пиеле досега! Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за […]