Tag: микро

Tips & Tricks

Мал и евтин трик кој ќе ви спаси голема мака – Ќе го снема лошиот мирис од микро печката

Има мал, корисен и евтин трик со кој ќе се спасите од лошите мириси во микро печката. Сите знаеме дека ако подгреваме нешто со силен мирис во микровалната, тој се задржува, па потоа колку и да ја чистиме и проветруваме, може да мириса и со денови. Сепак, има еден трик за […]

Tips & Tricks

Јајца во микро готови за 45 секунди (Видео)

За оние кои имаат многу обврски, па немаат време за ручек на работа, постои еден лесен и едноставен начин да подготвите јајца во микро печка. Може да ги приготвите за само 45 секунди на најсилна температура. Ви треба малку маргарин кој ќе го ставите во сад, па ќе ги ставите […]

Десерти

Мерките се во лажици – Чоколадна торта за во микро, готова за миг

Направете совршена чоколадна торта за која мерките се во лажици. Нема многу мака и труд. Ова е сè што ви треба: Уживајте и гответе со љубов 🙂 Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Tips & Tricks, Видео

Ова е најлесен начин да исчистите клавче за секунда (Видео)

Исчистете клавче за секунда со еден трик. Ви треба само нож и микро. Постапката е следна: Исечете го крајот на клавчето каде што е дршката, ставете го клавчето на чинија, па потоа чинијата ставете ја 4 минути во микро печка. Откако ќе го извадите клавчето од микро печката, притиснете го од […]

Tips & Tricks

Обични пуканки може да испукате и во микро – ова е тајната

Постојат пуканки кои се прават во тенџере, како и купечки пуканки за во микро кои не оставаат неред и садови. Сепак, и обичните пуканки може да ги испукате во микро, со мал трик. Треба само да ги ставите во хартиена кеса. Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и […]

Десерти

Торта која се прави во микро – десерт за три минути, евтино и брзо

Нема потреба од мака, печење, миксер и многу стоење. Направете лесна и брза торта во микробранова.   Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула […]

Pastes, Видео, Деликатеси

Видео: Лазања во микробранова – готова за пет минути

Направете лазања брзо и лесно, и тоа во микро печка, без многу мака и неред. Ви требаат спанаќ, пармезан, зачини, кечап, кашкавал, и секако лазањи. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Предјадења

Вкусни лепчиња од микро – кашкавалот се топи одозгора

Совршена идеја за појадок, направете лепчиња во микро.     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Пудинг од ориз Егзотичен сутлијаш ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Tips & Tricks, Видео

Ставила сад со оцет во микробрановата и ја вклучила – домаќинки спас за вас!

Постои многу едноставен начин да ја исчистите микробрановата печка одвнатре, без триење и мака.За да не мачите мака како многу домаќинки, земете само оцет и вода. Во сад со вода ставете оцет и чепкалка за заби. Загрејте ја течноста десет минути со што од пареата вашата микробранова ќе се исчисти […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Испечете компири во микро – да, можно е!

Постои поедноставен начин од стоењето до шпорет за да испечете компири. Компирите се омилено јадење на речиси сите генерации, ги сакаме секакви, пржени, варени, печени, а овој пат ви го нудиме најлесниот начин да си приготвите ручек.Направете компири во микро. Повеќе на Готви.мк: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија […]