Tag: микробранова

Tips & Tricks, Видео

Пет одлични ТРИКОВИ за користење на микробрановата печка! (ВИДЕО)

Микробрановите печки се исклучително корисни, и тоа не само за храна. Ако мислевте дека знаете се за начините на употреба, погледнете го видеото. Сигурно ќе откриете нови интересни начини и идеи: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади […]

Десерти

Од ова чоколадно уживање ве делат само 5 минути!

Знаете ли дека во микробранова можете да испечете колач за само 5 минути? Освен што е неверојатно вкусен, многу брзо и едноставно се подготвува! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја […]

Tips & Tricks

Имате микробранова печка? Ова морате што побргу да го направите!

Ако не сте забележале, микробрановата рерна се валка со неверојатна брзина и затоа морате често да ја чистите. Микробрановата рерна е совршена за дамки од разно потекло – од парчиња храна до капки од сосови кои летаат по неа додека храната се загрева. Ако не сте ја чистеле некое време, […]

Tips & Tricks

Највкусни се на скара! Научете да подготвувате костени дома!

Кога на улица ќе почувствувате мирис на печен костен, тогаш знаете дека пристигнала вистинската есен, велат љубителите на овие плодови. Овој учичен деликатес можете да го подготвите и дома, и тоа на повеќе начини, но важно е да набавите крупни плодови со сјајна кора на која нема дупчиња. Следниот чекор […]

Tips & Tricks

Како да ја исчистите микробрановата печка за 5 минути со помош на само еден лимон?

Чистењето на микробрановата печка веќе не мора да биде толку напорно! Тајната е во лимонот… За блескава микробранова печка потребен ви е 1 лимон, малку вода и 5 минути време. Во микробрановата рерна ставете чинија до половина полна со вода во која има лимон пресечен на половина. Вклучете ја печката […]

Tips & Tricks, Видео

Сакате да грицкате чипс? Направете го сами во микробранова! (ВИДЕО)

Кога следниот пат ќе ве фати голема желба и ќе посакате да грицкате чипс, направете го сами! Знаете ли колку брзо и едноставно можете да направите чипс во микробранова печка со минимална количина масло? Излупете го компирот и исечете го на што потенки парчиња… Погледнете: Повеќе рецепти на Готви.мк Која […]