Tag: месо

Главни јадења

САМО ЗА ВИСТИНСКИ ГУРМАНИ: Сремска тава, познато јадење од Војводина!

Срем, како и цела Војводина, е познат по фантастичните специјалитети, јадења со пикантен вкус, кои никого не оставаат рамнодушен. Пробајте го овој рецепт, бидејќи пружа типичен вкус… Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки […]

Meat

Тава со ќофтиња какви што не сте пробале – ХИТ РУЧЕК

Ако сте љубител на месо, ова е вистински деликатес за вас. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]

Главни јадења

НЕМАТЕ ИДЕЈА: Што мислите за секогаш вкусната мусака?

Мусакта за многумина е омилено јадење. Обично се прави од компири и месо, но месото може да се замени и со зеленчук како тиквици и тогаш е одличен избор за вегетаријанци. Добара апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена […]

Meat, Видео

ВИРШЛИТЕ НИКОГАШ ПОВКУСНИ: Направете ги во рерна, вкусот неверојатен

Со виршли и сланина може да го направите најубавиот деликатес со месо. Иако сме научени виршлите да ги пржиме или вариме, овој рецепт е фантазија. Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален […]

Meat, Видео

ЦАРСКО МЕСО – деликатес со колбаси и вино

Направете совршен деликатес кој е многу сочен и вкусен, а шири и одлична арома. Со колбаси, царско месо и вино ќе добиете највкусен ролат. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не […]

Meat, Pastes, Видео, Главни јадења

КРАЛ ВО КУЈНАТА: Сочно пилешко, моцарела и пармезан – оваа тава е нов ХИТ

Сочно пилешко месо убаво испржено во тава, зеленчук и зачини. Моцарела и пармезан, како и лимон, и шпагети како јагода на шлагот. Ова е тава со богат вкус која е рај за љубителите на месо. Совршена комбинација за која се е прикажано во видеото: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети […]

Meat, Видео

СПЕЦИЈАЛИТЕТ НА ДЕНОТ: Запечени пилешки вреќички

Ви треба пилешко филе, сир, пиперка, и добивате деликатес. Овие пилешки вреќички се највкусен ручек.Ова е се што ви треба и начинот на подготовка:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Повеќе

Проверете зошто ја нарекуваат липосукциска диета, резултатите се неверојатни!

Не е хируршки зафат, а ефектите се исти како кај липосукција. Липосукциската исхрана не подразбира агресивни мерки кои вклучуваат гладување. Таа се разликува индивидуално, а базирана е воглавно на намирници од протеинско потекло. Доручекот се базира на внес на вода во организмот и тоа на празен стомак, вклучувајќи и лимон […]

Главни јадења

ОРИГИНАЛЕН РЕЦЕПТ: Лесковачка плескавица за првомајските празници

Кој уште може да им одолее на специјалитетите од јужна Србија? Сите велат дека лесковачката скара е најдобрата, а ние ви откриваме како да ја направите дома. Потребно е јунешко месо, и тоа од предните делови, врат, плешка…, со додаток на одреден процент лој, но не било кој, туку бубрежен. […]

Meat, Видео

ЗА ПРВИ МАЈ: Направете ги најсочните домашни ќебапи

Сите љубители на месо и големи гурмани, обожаваат кебапи, кои одлично се надополнуваат со вкусот на кромид и буковка.Ова е совршен рецепт кој ви покажува како да направите совршена смеса за највкусни домашни ќебапи. Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]