Tag: месо

Видео, Главни јадења

ПО БАБИН РЕЦЕПТ: Еве како да испечете прасечко во рерна!

По овој рецепт свинското мора да биде најсочно, пробајте! Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Видео, Главни јадења

Полнета лисната векна од месо (ВИДЕО)

Подгответе вкусна лисната векна од месо по овој рецепт и ќе бидете воодушевени! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не […]

Видео, Предјадења

ТОПЛО ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Земички полнети со месо

Фин и вкусен рецепт кој брзо се прави, а ќе ви послужи за вечера, појадок или за пред гости. Направете земички со мелено месо во тава. Ова е се што ви треба, а во видеото кое следи е прикажана и подготовката:  Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и […]

Meat, Видео

Сочно месо со печени пиперки – „БОМБА ДЕЛИКАТЕС”

Печени пиперки и сочно месо. Права деликатесна бомба од пилешки гради.Ова е се што ви треба.   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ […]

Видео, Главни јадења

Запечени ружи од палачинки полнети со месо (ВИДЕО)

Подгответе вкусно јадење – запечени ружи од палачинки полнети со месо! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите […]

Главни јадења

ПРЕВКУСНО: Сјаен и едноставен рецепт за најдобра мусака!

За денес ви донесуваме рецепт за мусака, така едноставна и неодоливо вкусна… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Салата која летово ќе ја правите секој ден Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф […]

Главни јадења

Свински кременадли со презла и пармезан

Крцкави кременадли од рерна послужете ги со свежа салата и компир. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Главни јадења

Маринада за ражничи на индиски начин

Ѓумбирот и карито се зачини за оние кои сакаат поинаков вкус… Повеќе рецепти на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите Смути на денот: Моркови […]

Tips & Tricks, Главни јадења

Сакате да подготвите сочно месо? Ова е најдобриот начин!

Ако имате проблеми со подготовка на месото, ова е вистинскиот совет за вас. По овој рецепт можете да го подготвите било кое месо, а тоа да биде вкусно и сочно. Важно е да подготвите маринада од овие состојки кои се доволни за околу 500 гр месо. Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер […]

Главни јадења

РЕЦЕПТ за најбрзиот компир гулаш!

Како би ви ги олесниле обврските, ви предлагаме за ручек да зготвите брз, евтин и вкусен компир гулаш, кој, сигурни сме, ќе стане чест избор на вашата трпеза. Добар апетит! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите […]