Tag: месо

Pastes, Видео

ХИТ РЕЦЕПТ: Нареди шпагети на мелено месо – ДЕЛИКАТЕС

Ако сакате нешто ново во кујната, тогаш ви нудиме совршен спој на мелено месо и тестенини.Погледнете ја подготовката и се што ви е потребно за овој деликатес:     Follow: ♥ @incrediblesclips 👄♥ @incrediblesclips 👄⠀⠀⠀⠀♥ @incrediblesclips 👄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ – Credit @yemek_askim  #awesome #perfect #inspiration #maquiagem #instablog #likeforlike #happy #yummy #instagood #moda […]

Главни јадења

Пита со месо

Подгответе пита со месо која сите ќе ја обожаваат… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Повеќе, Препораки

Месна индустрија: Укинување на увозните давачки за замрзнато свинско месо за преработка

Укинување на царината и прелевманот за замрзнато свинско месо кое македонските компании го користат за производство на месни преработки, побара денеска Групацијата за производство на месо и преработки од месо. „Кај нас, преработувачите по различни основи се оптоварени со 19 до 35 отсто при узвоз на истата суровина. Оттука, не само […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Чизбургер Пита – ќе полудите за неа

Испржи кромид, додаде мелено месо и зачини, па стави сосови и чеар. Со смесата за чизбургер направи неверојатна пита.Ова ќе ви биде новото омилено јадење:     Cheeseburger Mini Pies! Wow! 😵🍔🍔🍔 vc: @buzzfeedtasty  Snapchat 👻: foodyfetish A video posted by @foodyfetish on Jan 24, 2017 at 11:29am PST Повеќе […]

Видео, Главни јадења

ОВАА ТАВА Е ХИТ ВО СВЕТОТ: Ручекот никогаш не бил повкусен

Запржи месо, стави зеленчук, стави кремови и доби деликатес.Направете нешто ново во кујната, еве и како: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на […]

Повеќе

Кога еднаш ќе го пробате, ќе го правите секогаш! Италијански прелив за салата

Подарете и на салатата единствен вкус со помош на овој сласен прелив. Можете да го користите и за месо. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за […]

Видео, Главни јадења

Пробајте ги највкусните ќофтиња во доматен сос (ВИДЕО)

Ви пренесуваме рецепт за ќофте од мелено месо и ориз во црвен доматен сос. Уживајте во готвењето! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки […]

Главни јадења

КРЦКАВО И ВКУСНО! Направете пикантно пилешко

Пилешкото месо е секогаш одлична идеја за ручек… Добар апетит! Прочитај и: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за цело семејство Ориентални шпагети […]

Meat, Видео

ВИДЕО: За љубителите на месо – оваа тава се топи во уста

Стави смеса за ќофтиња, додаде зачини, ги испржи ќофтињата, па направи сос.Погледнете го овој супер рецепт. За сите љубители на месо: Повеќе на Готви.мк: 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот Леонардо […]

Главни јадења

Кременадли во сос со бибер

Со овие пикантни кременадли ви предлагаме свежа салата и варен компир како прилог. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула […]