Tag: месо

Meat

Плескавици со кајмак, шунка и кашкавал: Деликатес за Први Мај

Направете вкусни плескавици со кајмак и кашкавал. Совршено за првомајскиот празник.Ова е рецептот:     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири […]

Tips & Tricks

Искусни скараџии откриваат тајна: Еве како да имате најдобра скара за празничната трпеза

Традиционално, за Меѓународниот ден на трудот се прави скара. Обично тоа се прави на отворено, во природа. Целта е скарата да биде сочна, мека и вкусна. А еве како да го постигнете тоа. Постојат неколку трикови и во оваа кулинарска работа. Говедското и телешкото ќе бидат посочни и помеки ако […]

Meat, Tips & Tricks

Го прави повкусно секое месо: Бидете „мајстор” за Први мај со овој рецепт

Ако сакате вашето месо секогаш да е сочно, ароматично и вкусно, без разлика дали се работи за телешко, пилешко, свинско месо, има нешто што заменува и маргарин и го прави месото помеко.Се работи за сос со кој месото добива дополнителна влага и така нема да се исуши.       […]

Meat

Сочно месо со многу кашкавал: Рецепт за највкусни шарски плескавици

Направете вкусни шарски плескавици. Ова е рецептот за вкусно месо со кашкавал.     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар […]

Meat

Највкусна скара за Први мај: Ќебапи по сараевски рецепт

Доаѓа први мај, денот кој е неработен и во кој уживаме во скара.Ова е рецепт за сараевски кебапи.     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како […]

Главни јадења

Тиквици полнети со пилешко: Здрав, лесен и нискокалоричен оброк идеален за топлите денови

Тиквиците се вистински синоним за лесни и вкусни летни јадења. Можете да ги подготвувате на најразлични начини и секогаш ќе бидат неверојатно вкусни. Ви предлагаме тиквиците да ги наполните со пилшеко. Така ќе добиете лесен, нискокалоричен и здрав оброк. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и […]

Главни јадења

Маринирано говедско со пиперки

Вкусно говедско со зеленчук. Ова јадење послужете го со ориз и уживајте! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар […]

Главни јадења, Предјадења

Вкусна и хранлива: Јагнешка рагу чорба

Рецепт за највкусната јагнешка чорба… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Meat, Салати

Салата со димено месо – Гурмански деликатес

Направете гурманска салата со посебен шмек.Ова е рецептот: Повеќе Готви.мк рецепти: Мимоза салата во ново руво Брза крем салата со јогурт Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата  

Meat, Главни јадења, Деликатеси

Повкусно од полнети пиперки: Тиквички полни месо, ќе замириса цело маало

Направете вкусен ручек за сите сетила. Тиквички полнети со пилешко месо.     Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Тава со тиквички Запечени тиквички Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка со мелено месо