Tag: месо

Meat, Видео

ПОВКУСНО ОД ШАРСКА: Ваква полнета плескавица не сте јаделе

Повкусна е од шарска, брзо и лесно се прави, и е за сечиј џеб. Направете плескавица полнета со фета: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Егзотичен сутлијаш ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта […]

Видео, Главни јадења

Домашна крцкава пита со месо (ВИДЕО)

Крцкава и вкусна – пита со месо по рецептот на „Бабина кујна“. Често ќе ја подготвувате…   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Meat, Видео

Повкусно од шарска и полнето пилешко: Ќофтиња со фета

Направете пикантни ќофтиња од мелено месо со фета. Вкусот е совршен, а брзо и лесна се прават. Еве што ви треба: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви ВИДЕО: Еве […]

Главни јадења

НЕОБИЧЕН РУЧЕК: Говедско со јаболко

Ако сакате да мешате вкусови – слатко, солено, кисело… ова е вистинскиот рецепт за вас!   Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена […]

Meat, Видео

СПЕЦИЈАЛИТЕТ НА ДЕНОТ: Пилешко на италијански начин

Направете пилешко на италијански начин. Вкусно, здраво, толку фино.Сосот од домат само го надополнува вкусот. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Видео, Главни јадења

СОВРШЕНО И БРЗО: Млада зелка од рерна за целото семејство (ВИДЕО)

Зелката има совршен вкус и кога еднаш ќе го пробате ова јадење секогаш ќе го правите на овој начин – по рецептот на „Бабина кујна“.   Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и […]

Главни јадења

НИКОГАШ ПОВКУСНО: Јунешко во црно вино

Јунешкото месо подготвено на овој начин ќе ве освои. За следниот ручек еве супер идеја!   Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена […]

Главни јадења

Ова е НАЈВКУСНАТА ПИТА која морате да ја направите барем еднаш!

Оваа пита се прави со мелено месо и сирење, а се додаваат и други состојки. Овој специјалитет е карактеристичен на Балканот, а неговиот вкус е феноменален!   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со […]

Главни јадења

МЕСЕН РУЧЕК: Плескавици кои ќе ве воодушеват!

Подгответе вкусни плескавици по специјален рецепт!   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Meat, Видео, Главни јадења

ПИЛЕШКИ ЌЕБАПИ – одлично одат со кромид и кајмак

Направете деликатес кој одлично оди со кајмак и кромид. Пилешки ќебапи, сочни и неверојатно вкусни:Ова е постапката: Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за […]