Tag: ментол

Десерти

Вкусни колачиња со ментол

Направете вкусен колач со ментол во вашата кујна. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Tips & Tricks

Ги брка пајаците и инсектите од дома – Билка со која и домот ќе ви мириса свежо

Ментолот е билка која ги брка инсектите и пајаците од вашиот дом. Ова е сосема природно и ефикасно решение, а доволно е да ставите на ќошевите, или да го одгледувате дома. Куќата ќе ви мириса свежо, а инсектите ќе бегаат. Повеќе трикови на Gotvi.mk: Нема да видите молец дома Решете […]

Десерти

Слатки ментол топчиња со освежувачко изненадување

Подгответе слатки колачиња извалкани во шеќер во прав… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Десерти

Ментол колачи – Ново вкусно доживување со 8 состојки

Направете вкусен ментол колач, кој е вистинско ремек дело од кујната. Еве ги состојките, како и начинот на подготовка: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Повеќе десерти на Gotvi.mk: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Десерти

Ментол бомбици

Вкусните колачиња извалкани во шеќер во прав кријат освежувачко изненадување. Повеќе рецепти на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот […]