Tag: мекици

Главни јадења

Универзален рецепт за најубави мекици

Со овој рецепт ќе ги направите најубавите и најмеки мекици. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото […]

Предјадења

Мекици кои нараснуваат – нема потреба од долго стоење, месење и премесување

Направете мекици кои потоа нараснуваат големи. Супер почеток на денот. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб    

Видео, Предјадења

Видео рецепт: Мекици како перничиња

Направете брзи и вкусни мекици.   Ова е деталната подготовка: Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб

Предјадења

Пица мекици со богат фил – брзи и лесни

Направете пица мекици. Повеќе на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство      

Предјадења

Мекици како балончиња – нараснуваат и меки се како душа

Направете вкусни воздушести мекици. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се […]

Предјадења

Евтини, вкусни и готови за брзо – мекици во посна и масна варијанта

Ова ќе биде вашиот омилен рецепт за мекици од сега. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: […]

Предјадења

Не се чека тестото да нарасне – мекици за 5 минути

Направете супер брзи и вкусни мекици за појадок. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Предјадења

Воздушести мекици кои нараснуваат – веднаш ќе се изедат

Направете вкусни мекици со квасец.     Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Предјадења

Посни мекици – сите состојки ги имате дома, најевтин појадок или вечера

Вкусни мекици кои се посни и се совршени за секоја пригода. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Предјадења

Мекици кои нараснуваат огромни – многу од едно тесто

Се спремаат брзо, излегуваат многу од една смеса. Супер мекици кои нараснуваат со кои ќе заборавите на диета. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб […]