Tag: мезе

Деликатеси

Повкусно од похован кромид: Мезе од три состојки за со пиво

Направете вкусно мезе од кромид со сланина, кое е совршено за со пиво.     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири […]

Предјадења

Пица во тесто – со неколку состојки до вкус кој ќе го сака цело семејство

Направете вкусен појадок, вечера или мезе, со кори и смеса за пица.Ова е рецептот: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб […]

Предјадења

Брз појадок: Кифлички кои нараснуваат додека се загрее рерната

Брзи кифлички кои нараснуваат додека се загрева рерната. Навистина брз и лесен појадок или мезе за цел ден, ручек за работа или вечера.     Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој […]

Главни јадења, Деликатеси

Бешамел коцки – ладно мезе кое е замена за ручек

Направете вкусни бешамел коцки кои се солен деликатес.Ова е рецептот:           Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Посна мимоза салата Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со […]

Предјадења

Стапчиња за 20 минути: За појадок, омилената серија или друштво

Вкусни солени стапчиња кога сакате нешто вкусно набрзина. Супер се за појадок или вечера, за мезе, за омилената серија или натпревар.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета […]

Главни јадења

Пиперки полнети со павлака: Вкусно и кремаво мезе на трпеза

Направете вкусни пиперки со павлака кои можат да ви послужат и како прилог и како салата.   Прочитај Gotvi.mk рецепти: Полнети пиперки со сирење Брускети со печени пиперки Пиперки полнети со зелка Домашни пиперки во павлака Полнети пиперки со пилешки гради Полнети пиперки на босански начин Полнети пиперки со шампињони […]

Видео, Предјадења

Повкусно од омлет или варени јајца: Поховани полнети јајца за појадок или мезе (Видео)

Ако ви здодеа од омлет, јајце на око или варени јајца, за вас имаме деликатесен специјалитет кој може да послужи како појадок, мезе, или пак, како деликатес за свечена трпеза.   Видео рецептот во продолжение:       Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали досега погрешно сме […]

Деликатеси, Повеќе

Супер вкусно мезе за омилената серија: Стапчиња со пармезан

Направете супер вкусно мезе за со омилениот натпревар, филм или серија или прилог за ручекот со пармезан.Ова е рецептот:     Добар апетит! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути Вистински пица деликатес Ултра брзи […]

Посно и веге, Предјадења

Домашна паштета за посните денови – Супер појадок за со двопек

Ќе ја правите и кога не постите, прекрасна е и брза, а мами со вкусот.Направете паштета од ореви, ова е рецептот: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Домашен намаз повкусен од паштета и павлака Паштета од чварки Тартар сос Ќе заборавите на болоњезе и тартар Сос-деликатес Мезе кое супер оди со тартар Домашен […]

Главни јадења

Пилешки крилца со сос од свежо сирење

Вистинско гурманско уживање… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте