Tag: мебел

Tips & Tricks

Мајонезот не е само додаток за јадење – Решава проблем во домот

Верувале или не но мајонезот не е само за јадење. Ако имате дамки од вода на дрвениот мебел, ставете малку мајонез и премачкајте ги местата.Дамките ќе ги снема.   Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]

Tips & Tricks

Гребнатините од дрвениот мебел ќе ги снема – Ви требаат две состојки од кујна

Ако имате гребнатини или оштетувања на дрвениот мебел дома, решението е во кујната. Измешајте неколку лажици мелено кафе со толку вода за да се добие густа смеса и напачкајте ги пукнатините. Вишокот избришете го со крпа. За дрво со црвени тонови додајте и јод. Повеќе на Готви.мк:Чајот од шипка како […]

Tips & Tricks

Трик: Еве како да ги отстраните флеките од мебелот и теписите

За да ги исчистите флеките на мебелот или теписите, ќе ви бидат потребни само сода бикарбона, вода и шише со распрскувач. Процедурата може да се одвива на два начини Прв начин: 5 лажици сода бикарбона измешајте во половина литар топла вода, добро протресете, за содата да се раствори и ставете […]

Повеќе

Пивото не е само за мезе и уживање – со него решете голем проблем дома

Пивото не е само за со мезе и уживање, помага и за да се решите од голема мака дома. Имено, кожните фотелји и столици ќе ги исчистите со пиво. Вака ќе ги исчистите и најстарите парчиња мебел со кожа. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати […]

Препораки

Прв ден Саем на мебел – Југоекспорт Стил со одлична понуда и посетеност

Овогодинешниот Саем на мебел 2018 се одржува во периодот од 09 до 14 Октомври во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје. Етаблираниот бренд за мебел, Југоекспорт Стил со одлична понуда и посетеност за време на првиот саемски ден. На нивниот штанд во втората саемска хала, на едно место ќе ги […]

Препораки

Југоекспорт Стил ги објави саемските мебел попусти – Погледнете ја најдобра понуда досега

Етаблираниот бренд за мебел, Југоекспорт Стил е дел од 44. Меѓународен саем на мебел. Саемот ќе се одржи од 9. до 14. октомври на површина од 8000м2 во комплексот ВИП Арена Борис Трајковски. Исто така, саемските попусти ќе важат и во сите салони на Југоекспорт Стил, како и онлајн преку […]

Uncategorized

Изветреаното пиво не го фрлајте – ќе ви реши голем проблем дома

Ако имате кожни фотелји или кревети и столици дома, има евтин и лесен начин да блескаат без да купувате скапи средства за бришење и сјај. Се што ви треба е пиво, и тоа по можност отстојано во ладилник. Наместо да го фрлите, ставете го на крпа и пребришете ги, а […]

Tips & Tricks

Ставете мајонез на крпа – ќе решите огромен проблем дома

Ако имате дома вишок мајонез, може да го искористите и за друга корисна намена освен за јадење. Имено, со него исчистете ги дрвените предмети дома. Само ставете мајонез на крпа и пребришете ги дрвените предмети дома. Ќе ги снема дамките и гребаниците.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сода бикарбона – замена […]

Tips & Tricks

Ставете го ова на крпа и поминете по кожниот мебел – нема да има гребнатинка

Ако имате кожен мебел и видовте некаква гребнатина, тогаш има лесен начин со намирница од кујната да го решите проблемот. На памучна крпа ставете маслиново масло и почнете нежно со кружни движења да триете. Сите гребнатини ќе исчезнат, а мебелот ќе биде сјаен. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете природен освежувач за […]

Повеќе, Препораки

Гужви во салоните на Југоекспорт Стил – Уште денес важат саемските попусти

Македонскиот синоним за квалитет на мебел, Југоекспорт Стил информира дека денес е последниот ден на овогодинешниот Саем за мебел кој го организираа во нивните салони за мебел. Саемот започна на 20.03.2018 година. Промотивните каталози можете да ги погледнете на следниот линк: http://www.jugoexportstil.com.mk/Home/Promotions Локациите на салоните на Југоекспорт Стил се достапни […]