Tag: мафини

Десерти

Чоколадни мафини: Меки залаци кои кријат изненадување

Израдувајте го семејството и пријателите со овој американски десерт…   Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате […]

Видео, Главни јадења

Неодоливи мафини од проја со павлака

Вкусни и неодоливи – подгответе мафини од проја и павлака…   Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени […]

Tips & Tricks, Видео

ЌЕ БИДЕТЕ ВООДУШЕВЕНИ: 5 фантастични начини како да искористите калап за мафини

Во калап за мафини не морате да ги правите само омилените десерти. Погледнете како уште можете да искористите калап за мафини и пронајдете инспирација да ги израдувате своите најмили. 1. Во плех наредете кругови ананас, па на нив ставете вишни. Потоа овошјето прелијте го со смеса за мафини. Кога ќе […]

Десерти

Брзи мафини со кокос

Уживајте во слатките залаци со егзотичен вкус на кокос!   Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате […]

Видео, Десерти

Мафини украсени како дресовите на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Подгответе преубави мафини украсени како дресовите на Реал Мадрид! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без […]

Десерти

Мафини со јагоди и лимон

Уживајте во сочниот и освежувачки десерт…     Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Видео, Десерти

Летни овошни мафини – Баба знае најдобро (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Вкусно, летно, брзо и по рецептот на Баба. Направете вкусни мафини со овошје, навистина освежувачки. Потребни состојки: брашно 500 грама, 1 пудинг, суво грозје и овошје (праски, круши, јаболка и слично), млеко, шекер, средно тврдо тесто (брашно, 300 мл млеко, 50 мл масло за готвење, 1 лажица шеќер, малку сол […]

Главни јадења, Предјадења

Мафини со јајца и спанаќ

Направете брзи мафини без брашно, одлични за доручек или вечера.   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО […]

Десерти

Вкусен десерт: Лешник мафини

Десерт кој лесно се подготвува, а вкусот ќе го обожавате!   Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Највкусното печиво со крем сирење (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

За доручек, ужина или вечера, подгответе го ова јадење по единствен рецепт.   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен […]