Tag: мафини

Десерти

Рецепт за најсочните мафини

Едноставни, а вкусни и сочни мафини… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете […]

Предјадења

Солени мафини од кои ќе замириса домот

Направете совршени солени мафини во вашиот дом. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од оризОризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак […]

Главни јадења, Предјадења

Пченкарни мафини

Брзи и вкусни пченкарни мафини… Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете […]

Предјадења

Мафини со семки – Цело маало ќе замириса од калапите

Направете брзи мафини со семки. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:Полнет ананас со ориз и пилешкоПудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак  

Предјадења

Питички-мафини: Појадок од 4 состојки

Направете вкусни мафини питички. Повеќе вести на Готви.мк:Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месециЦеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија На традиционален британски појадок со Џон Њуман Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за […]

Предјадења

Мафини со зденка и сирење – Се топи секое залче

Направете мафини со два вида сирење. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк:Чоко палачинки со крем од ванила и јагодиРецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]

Десерти

Светски тренд во вашата кујна: Мафини со парчиња чоколадо

Овој десерт ќе ви стане омилен! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Предјадења

Солени мафини за појадок – Идеален рецепт за јадење набрзина

Направете брзи солени мафини. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]

Tips & Tricks

Трикови за највкусни мафини – Вака нема да се лепат за калапите

Постои трик за супер вкусни мафини. Треба да бидат лесни и затоа тестото не се меша многу. Кога ќе се стави директно во калапи, не може да се извади тестото, затоа ставајте масло или маргарин. Никогаш не го преполнувајте калапот, ставете до пола од смесата. Се печат колку што пишува […]

Десерти

Мафини со ананас и кокос – Егзотичен десерт кој брзо се прави

Направете вкусни мафини со кокос и ананас, совршена комбинација . Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит […]