Tag: маргарита

Главни јадења

Еве како се прави вистинска италијанска Маргарита

Класика на италијанската гастрономија… Вистинско богатство од медитерански ароми. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за […]

Главни јадења

Рецепт за вкусна пица Маргарита

Класика на италијанската гастрономија… Вистинско богатство од медитерански ароми. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: […]

Деликатеси, Повеќе

Маргарита – Коктелот од старите добри Холивудски филмови

Подгответе одличен коктел за уживање во викендот со добро друштво: Освежете се и не заборавајте дека алкохолот е за повремено и умерено консумирање! ФОТО и рецепт: Delicatessen Tinex Рецепт за Смути со лубеница и чиа семе прочитај ТУКА Рецепт за Десерт со јагоди и крем сирење прочитај ТУКА Рецепт за Папардели паста со […]