Tag: маргарин

Tips & Tricks

Вака нема да мора да го чекате да се одмрзне – Маргаринот користете го вака

Маргаринот кој е составен дел од многу јадења, оброци, десерти…често се чека да отстои на собна температура, за да биде вкусен во готвењето. Сепак, постои трик за да не го чекате долго маргаринот да се омекне и да може да готвите брзо. Изрендајте го и така нема да мора да […]

Повеќе

Правиме голема грешка – Како се чуваат колачите со маргарин

Постои трик за колачите кои во тестото имаат маргарин. Имено, не се ставаат топли во сад. Треба да се оладат убаво, па дури тогаш се ставаат во сад и така се убави со денови. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и […]

Tips & Tricks

Маргаринот ќе се стопи за неколку секунди – Има мал трик

Маргаринот лесно и брзо ќе се омекне за разни деликатеси со еден трик. Наполнете чаша со врела вода, нека отстои некоја минута, испразнете ја и ставете ја додека е уште топла врз маргаринот кој е на сад. Веднаш ќе се растопи. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица […]

Главни јадења

Пица со маргарин

Вкусен рецепт… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Главни јадења

Ручек без многу труд кој не одзема време: Деликатес со печурки

Совршен деликатес со печурки без многу труд и мака.   Поврзани вести на Готви.мкБрзи роденденски сендвичиВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован […]

Tips & Tricks

Не ја фрлајте хартијата од маргаринот – Може паметно да се искористи

Кога ќе го истрошите маргаринот дома, немојте да ја фрлате масната хартија. Таа има голема и корисна намена дома. Превиткајте ја на половина, ставете ја во кесе и во ладилник. Така ќе излезе маргаринот од хартијата и може да го користите за да подмачкате нешто. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ […]

Tips & Tricks

Не ја фрлајте хартијата од искористениот маргарин – Ќе ви заштеди време и пари во кујна

Кога ќе го изедете и истрошите маргаринот дома, немојте да ја фрлате масната хартија, зошто верувале или не може да се искористи на многу начини. Превиткајте ја на половина, ставете ја во кесе и во ладилник, па така ќе излезе од неа маргаринот и може да го користите за да […]

Tips & Tricks

Јајцата и маргаринот се најважни – Трик за меки и кремави колачи

Ако сакате да имате совршени колачи, има мал трик. Јајцата и маргаринот оставете ги половина час пред употреба на собна температура.Вака ќе бидат сочни и меки колачите. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За […]

Tips & Tricks

Ако ви снема масло во кујната – Маргаринот е совршена замена, ова се точни мерки

Ако избрзавте со готвењето и сфативте дека ви фали масло, има супер замена. 1 мала шолја масло е исто што и 250 грама маргарин.Вака ќе биде совршена замена.   Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета […]

Meat

Месото во рерна ќе има супер арома – Цел дом ќе мириса со еден трик

Ако сакате вашето месо да има поубав мирис во рерна, има еден трик. Ставете маргарин и малку сенф.Премачкајте го и ќе има супер арома. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани […]