Tag: малини

Десерти, Препораки

Чоколадна мус торта со малини

Брашната од Жито лукс веќе 70 години помаѓаат да направиме ремек-дела во нашата кујна. Ви претставуваме одличен рецепт за чоколадна мус торта со малини: Уживајте во овој вкусен десерт! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мини пити Лимон колач Брза пита со тиквички

Десерти

Брз и едноставен ролат од малини

Едноставен, а вкусен десерт… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:БаклаваБаклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече  

Препораки

Нивниот вкус не е сличен на ниеден друг – За што помагаат малините

Малината е овошка која е супер вкусна и со супер арома, потекнува од Европа и е лесно достапна. Има 52 калории во 100 грама, помага за диета и за имунитет со витаминот Ц кој го има, а има и Б комплекс, Е и К и во мали количини сите минерали. […]

Uncategorized

Десерт во чаша: Повкусно од сладолед и пудинг

Направете брз десерт во чаша. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк:Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите домаСупер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и […]

Десерти

Топла напивка со сируп од малини

Неодолива напивка со сируп од малини… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете […]

Препораки

За шеќер во крвта, прочистување и песок во бубрези – јадете го ова овошје

Малината е корисно овошје кое има супер вкус и арома, а помага и за здравје на целото тело. Малините се препорачуваат да се јадат за прочистување на жолчката, за исфрлање песок од бубрезите, како и за посилен имунитет. Го регулираат и шеќерот во крвта. Го штитат телото од бактерии и […]

Десерти

Мафини со малини и чоколадо

Направете вкусни мафини со малини и чоколадо. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Десерти

Брза, кремава и лесна: Торта за 15 минути

Вкусна и брза торта за 15 минути на вашата трпеза. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]

Видео, Десерти

Направете мини чизкејк: Кремаст десерт во чаша со малини (Видео)

Десерт кој освежува! Од оваа смеса ќе добиете помеѓу 20 и 25 мали чаши десерт. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач […]

Десерти

Пишкоти со малини – десерт готов за 10 минути

Десерт готов за миг, ќе го обожавате! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]